Sipsik

Ingliskeelne pealkiri
Raggie
Venekeelne pealkiri
Сипсик
Pealkirja originaal
Sipsik
Režissöör
Meelis Arulepp, Karsten Kiilerich
Riik
Eesti
Aasta
2020
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lastefilmide programm
Žanr
multifilm
Teema
peresuhted, sõprus, seiklused

Sipsikust linastub Just Filmil kaks erinevat seanssi. Esimene on mõeldud vaegkuuljatele (viipekeelse tõlkega) ja teine vaegnägijatele (kirjeldustõlkega versioon).

Anu saab 6-aastaseks ja tunneb oma elust rõõmu - tal on suur vend Mart, kes on tema parim sõber ning kellega koos on imetore mängida. Armastusest oma väikese õe vastu on Mart õmmelnud Anule sünnipäevaks kaltsunuku. Paraku saab nende idüll läbi, kui saabub 1. september ja Mart läheb jälle kooli. Anu peab nüüd oma päevi ilma vennata veetma. Samuti on Mardile tekkinud uued sõbrad ja õe jaoks jääb aina vähem aega. Ühel hetkel, kui Anu tunneb end eriti üksiku ja õnnetuna, ärkab kaltsunukk Sipsik nagu võluväel ellu. Vähemalt Anule tundub nii. Nüüd on Anul silmi ainult Sipsiku jaoks. Nukuga koosveedetud tegemised haaravad tüdruku kogu tähelepanu ning kõrvale jäävad nii Mart kui ka ema ja isa. Pereliikmete muret Anu pärast märkab Sipsik, kes püüab õdevenda kokku viia. Ta mõtleb välja seikluse, mis peaks lapsi ühendama.

Soovitatav vanus: 7+

Režissöör
Meelis Arulepp, Karsten Kiilerich
Stsenarist
Karsten Kiilerich, Aina Järvine
Osades
Ott Sepp, Elo Mirt Oja, Hugo Malmsten, Hilje Murel, Ago Anderson, Jan Uuspõld, Piret Krumm jt.
Produtsent
Kristel Tõldsepp, Anders Mastrup
Helilooja
Ewert Sundja, Liina Sumera
Heli
Horret Kuus
Animatsioon
Svetlana Bezdomnikova, Margo Busch, Dmitry Molodkovets, Kenneth Vandel, Ludovic Savonniére, Meelis Arulepp
Produktsioon
A Film Eesti, A. Film Production
Rahvusvaheline müük
A Film Eesti
Kestus
Keel
eesti
Režissöör
Meelis Arulepp

Meelis Arulepp lõpetas Tartu Kunstikooli 1984. aastal ja alustas koheselt tööd erinevates animatsioonistuudiotes (Stuudio B, Eesti Joonisfilm, Trickfilm Hamburg). Alates 1990. aastast töötab Meelis A Filmis, esialgu Taani stuudios. 1994. aastal asutas ta koos taanlastega A Film Eesti, kus töötab kunstilise juhina tänaseni. Meelis on osalenud animatsiooni režissööri või animaatorina enam kui 30 täispika animafilmi tootmises, režissöörina on ta loonud neli lühifilmi ning animatsiooniseriaali „Mis mõttes?“, lisaks ca 200 reklaamfilmi. Meelis on illustreerinud mitmeid lasteraamatuid ja õpikuid.

Filmograafia
Väike lühinägelik boamadu (The Little Short-Sighted Snake, PÖFF 2006), Mis mõttes? (Things You Think, 2011), Suur maalritöö (PÖFF 2013), Talvelugu (PÖFF 2017), Sipsik (Raggie, PÖFF 2020), Sitikas Peeter (Peter the Beetle, 2022)

Režissöör
Karsten Kiilerich

Karsten Kiilerich on olnud animatsiooniga seotud juba üle 30 aasta, töötades nii animaatori, stsenaristi kui ka režissöörina. Tema filmograafiasse kuulub hulgaliselt pikki ja lühifilme ning seriaale. Ta on võitnud arvukalt auhindu, 1999. aastal pälvis ta Oscari nominatsiooni lühifilmiga „When Life Departs“. 1988. aastal asutas K. Kiilerich koos nelja partneriga animatsioonistuudio A.Film.

Filmograafia
The Ugly Duckling and Me! (2006), Mis mõttes? (2011), Albert (2015), The Little Vampire 3D (2017), Up and Away (2018), Sipsik (PÖFF 2020)

Seansid

4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss031301 / Sipsik (viipekeelne tõlge)
LisainfoSeanss on mõeldud vaegkuuljatele ja on viipekeelse tõlkega
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss171301 / Sipsik (kirjeldustõlge)
LisainfoSeanss on vaegnägijatele ja on kirjeldustõlkega
Seansi kestus
Treiler