Balti esilinastus

Oliveri universum

Ingliskeelne pealkiri
Oliver's Universe
Pealkirja originaal
El universo de Óliver
Režissöör
Alexis Morante
Riik
Hispaania
Aasta
2022
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lastefilmide võistlusprogramm, ECFA võistlusprogramm
Teema
lein, kuuluvus, lapsepõlv

Aasta on 1985, kui elava kujutlusvõimega Oliveri pere kolib Euroopa mandriosa kõige lõunapoolsemasse nurka. Seal elab ka tema astronoomiahull vanaisa, kes maja katusel kannatamatult Halley komeedi saabumist ootab. Ebakindlal Oliveril on aga probleeme nii kodus, koolis kui ka naabruskonna vanemate poistega ning hilisöisesse tähistaevasse vahtimine ei näi teda just palju aitavat. Või pole ta lihtsalt osanud seni õige nurga alt vaadata? Pole viga, uus keskkond ja vanaisa pakuvad teistmoodi perspektiivi kogu perele.

Oliver Põder

Soovitatav vanus: 10+

Režissöör
Alexis Morante
Stsenarist
Alexis Morante, Miguel Angel Gonzalez, Raul Santos
Osades
Maria Leon, Salva Reina, Pedro Casablanc, Ruben Fulgencio
Produtsent
José Alba
Operaator
Carlos Garcia de Dios
Monteerija
José M. G. Moyano
Muusika
Julio de la Rosa
Produktsioon
Canal Sur Televisión, La Claqueta, Crea SGR
Rahvusvaheline müük
Filmax
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Alexis Morante

Alexis Morante on hispaania filmitegija, kes on lavastanud täispikki mängufilme, dokumentaale, lühifilme, muusikavideoid ja telereklaame. Ta on auhinnatud Grammy Latinoga ja rahvusvahelistel filmifestivalidel ning on pälvinud nominatsioone Goya auhindadel, Platino auhindadel, Forquél ja ASECAN-il. Tema viimased filmid on võitnud rohkem kui 100 rahvusvahelist auhinda ja on ametlikult festivalidele valitud üle 300 korra. Ta on ka kahel korral võitnud FNAC uustulnuka auhinna Malaga filmifestivalil. Ta on lavastanud üle kümme reklaami A-listi brändidele ja üle kolmekümne muusikavideo rahvusvahelistele artistidele, mis on eetris olnud nii Euroopa kui ka Ameerika teleekraanidel, kogudes Youtube’is üle 100 miljoni vaatamise. Filmirežissöörina on ta lavastanud coming-of-age filmi “Oliveri universum” (“El universo de Óliver”), mis valiti 26. PÖFFi noorte- ja lastefilmide alafestivalile, ja neli täispikka dokumentaali: "Héroes: Silencio y Rock and Roll" linastus Hispaania kinolevis ja ülemaailmses Netflix Originalis ning nomineeriti parima dokumentaalfilmi kategoorias Hispaania Filmiakadeemia auhindadel; "Camarón: Flamenco y Revolución" linastus rohkem kui 90 kinos Hispaanias ja ülemaailmselt Netflixis, mis sai kriitikute tunnustuse Malaga filmifestivalil ja nomineeriti parimaks dokumentaalfilmiks Goya auhindadel 2019. aastal; "Sanz: lo que fui es lo que soy" linastus Hispaanias ja Ladina-Ameerikas (top 10 esimesel linastusnädalal) ja "Bunbury: El Camino más Largo", mille levitajaks oli Eagle Rock Entertainment. Ta on lisaks kirjutanud ja lavastanud kriitikute poolt tunnustatud lühifilmid nagu “Bla Bla Bla” (nominatsioon parima lühimängufilmi kategoorias Hispaania Filmiakadeemia auhindadel), "Matador on the Road" ja "Voltereta".

Filmograafia
El camino más largo (2016), Sanz: Lo que fui es lo que soy (2018, doc), Camarón: Flamenco y revolución (2018, doc), Heroes. Silence and Rock and Roll (2021, doc), El universo de Óliver (Oliver's Universe, 2022)

Just Filmi esitleja

Seansid

3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss021201 / Oliveri universum
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss081102 / Oliveri universum
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss110502 / Oliveri universum
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAlexis Morante (Film Director), Jose Alba (Producer)
Q&A kestus
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssOliveri universum
Subtiitrideesti, inglise
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga