PÖFF : 2021 : BNFF

Maailma esilinastus

Mängufilm Elust

Ingliskeelne pealkiri
Feature Film About Life
Pealkirja originaal
Ilgo metro filmas apie gyvenimą
Režissöör
Dovilė Šarutytė
Riik
Leedu
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama

Suure tõenäosusega tuleb igal inimesel enne iseenda surma korraldada kellegi teise matus. See on kõike muud kui lihtne ülesanne. Lisaks lõikavale leinale toob suremine kaasa ridamisi ülesandeid, mis on ühtaegu nii võõrad kui samas ka aegkriitilised. Sellise väljakutse virvarri on sattunud filmi peategelane Dovile, kel tuleb ootamatult matta oma isa. Noorest neiust peab üleöö saama oskuslik perekonnaürituse korraldaja, ent muuhulgas ka spetsialist kirstude, urnide, pärgade ja peielaudade küsimuses. Tema täiusliku matuse korraldamise teekond kulgeb paraku aga üle kivide ja kändude, saatjateks peaasjalikult must huumor ühes väsimatu situatsioonikoomikaga.

Režissöör ja stsenarist Dovile Šarutyte on loonud tõeliselt mitmetahulise seisundifilmi, mis on ühtaegu nii vahetult intiimne kui ka tabav ühiskonna portree. Tundeilma paisutava koha leiavad lapsepõlve videoarhiivi kaadrid, nagu ka satiirilised noodid stereotüüpide pihta. Tihti ei saagi esimese hooga aru, kas silma kisub vesiseks ülevoolav naer või hoopiski nukker liigutatus. Selge on aga see, et eelnevalt lühifilmidega mitmeid auhindu pälvinud Šarutyte teeb silmapaistva etteaste ka oma esimese täispika mängufilmiga, pakkudes publikule vaatamiselamust, mis ei kohku tagasi tabuteemade ega varjatud tunnete ees.

Elise Eimre

Režissöör
Dovilė Šarutytė
Stsenarist
Dovilė Šarutytė
Osades
Agnė Misiūnaitė, Nelė Savičenko, Kęstutis Jakštas, Inga Maškarina, Romuald Lavrinoviič
Produtsent
Uljana Kim
Operaator
Eitvydas Doškus
Monteerija
Gintarė Sokelytė
Muusika
Vytautas Rasimavičius, Viktoras Vaupšas
Produktsioon
Studio Uljana Kim
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise, eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Dovilė Šarutytė

Dovilė Šarutytė (snd 1986) on lõpetanud filmirežii eriala Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias 2009. Tema tudengifilm „Nasty Dream“ (2008) pälvis kriitikute tähelepanu nii kodus kui ka piiri taga. Tema üks esimesi iseseisvaid lavastajatöid „I Know You“ (2010) valiti parimaks Leedu lühifilmiks ja pälvis sellega kodumaise filmiakadeemia auhinna Hõbedase Kaarna. Film pälvis peaauhinna ka Poola tudengifilmide festivalil 2010. 2011 pälvis lavastaja juba teise Hõbedase Kaarna autasu lühifilmi „Not Lucky Today“ eest.

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss130201 / Mängufilm Elust
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus