Maailma esilinastus

Laulud rebastele

Ingliskeelne pealkiri
Songs for a Fox
Venekeelne pealkiri
Песни для лис
Pealkirja originaal
Dainos lapei
Režissöör
Kristijonas Vildziunas
Riik
Leedu, Läti, Eesti
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama

Maagiline fantaasia, ängistav draama ja rokkmuusika sulanduvad Kreeka mütoloogia, postsovetliku realismi, vapustavate loodusseikluste, unenäoliste kosmosenägemuste ja Leedu kultusbändi Šiaures Kryptis (vabas tõlkes Põhjasuund) värskelt salvestatud lauludega selles võimsalt loomingulises kolme Balti riigi ühistöös. Eestlastelt 3D-animatsioon ja visuaalefektid, lätlastelt kaamera- ja kunstnikutöö ning dekoratsioonid, leedukatelt helindus, kostüümid ja süžee ‒ nii valmis ühendatud jõududega sürrealistlik mõistujutt armastuse igavikulisusest, monteerijaks prantslanna Dounia Sichov (kes osales näitlejana Abel Ferrara hiljutistes filmides „Siber“ ja „Nullid ja ühed“).

Rokkar Dainius (keda kehastab muusik Lukas Malinauskas, kes mängib ka filmides „Cinefiilia“ ja „Jooksja“) otsib kirglikult unenägudele seletusi ja õpib neid tõlgendama. Üksildase eraku süda on murtud, kuid ta loodab taaskohtuda oma ootamatult kadunud abikaasaga (läti näitleja Agnese Cirule, keda nägime 24. PÖFFil filmis „Sildimaalija“). Naine ei saa enam Dainiust külastada nende ühiselt ehitatud metsaonnis keset soid. Ainus võimalus naisega suhelda näikse olevat kummalised ja kentsakad unenäod, mis aitavad igatsusest ja kannatusest tekkinud valu veidigi hajutada. Dainius sõbruneb kohaliku uudishimuliku poisikesega, et sellelt vajalikku abi saada, kuid tema vastutustundetud vanemad kannavad poja kahtlastest käikudest politseile ette.

Haruldane võimalus nautida mitte üksnes režissööri lummavat nägemust teispoolsusest, vaid kuulda ka tema häält: Vildžiūnas kirjutas sellele filmile ise laulud. Ammu enne oma esimest mängufilmi „Rendileping“ (linastus 2002. aastal Veneetsia filmifestivalil Orizzonti programmis) mängis ja laulis Kristijonas Šiaures Kryptises. Kahjuks läks bänd juba pärast esimese albumi väljaandmist 1994. aastal laiali, ent tuli 2017. aastal uuesti kokku, et salvestada Kristijonase Balti ketist rääkiva ajaloolise draama „Seneca päev“ soundtrack. Enne seda esindas Vildžiūnas oma filmiga „Sina oled mina“ Leedut Cannes´is „Un Certain Regard“ programmis. Sama filmi eest pälvis ta 2006. aastal ka PÖFFi eriauhinna.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Kristijonas Vildziunas
Stsenarist
Kristijonas Vildziunas
Osades
Lukas Malinauskas, Agnese Cirule, Rokas Rinkevicius, Mantas Zemleckas, Saulius Bareikis
Produtsent
Uljana Kim
Operaator
Jurgis Kmins
Monteerija
Dounia Sichov
Muusika
Zigmantas Butautis, Kristijonas Vildziunas
Produktsioon
Studio Uljana Kim, Studio Locomotive, Eesti Joonisfilm
Kestus
Keel
leedu
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090602 / Laulud rebastele
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100103 / Laulud rebastele
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedKristijonas Vildžiūnas, Zigmantas Butautis, Gintarė Jonaitytė, Lukas Malinauskas, Mantas Zemleckas
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss122103 / Laulud rebastele
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160404 / Laulud rebastele
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler