Eesti esilinastus

Kuula

Ingliskeelne pealkiri
Listen
Pealkirja originaal
Akouse me
Režissöör
Maria Douza
Riik
Kreeka
Aasta
2022
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm, Lapse õiguste programm
Teema
esimene armastus, kuuluvus, võõrandumine

Pärast vanaema surma on kuulmispuudega Valmira sunnitud kolima temast võõrandunud isa väikesele kodusaarele. Üleminek Ateena erakoolist tavakuuljate sekka ei vasta neiu seatud ootustele, vaid paneb ta eneseuhkuse proovile eelarvamusi ja sallimatust täis keskkonnas. Tõlkes ja tunnetes kaduma läinud, on Valmira sunnitud õppima päriselt kuulama ennast ja teisi enda ümber. Film mõtiskleb meie endi soovist olla kuulatud, aga ka keeldumisest ise kuulata.

Mirel Mesila

Soovitatav vanus: 12+

Režissöör
Maria Douza
Osades
Efthalia Papacosta, Dimitris Kitsos, Nikos Koukas, Yorgos Pyrpasopoulos, Yoana Bukovska Davidova, Vangelio Andreadaki
Produtsent
Michael Sarantinos, Ivan Tonev
Operaator
Zafeiris Epaminondas Gsc
Filmikunstnik
Olga Leontiadou
Monteerija
Ioanna Pogiantzi
Stsenarist
Maria Douza
Muusika
Anna Stereopoulou
Produktsioon
Steficon SA, ARS Digital Studio, Bulgarian National Film Center
Rahvusvaheline müük
Steficon
Kestus
Keel
kreeka, bulgaaria
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Maria Douza

Maria Douza on õppinud Bütsantsi kirjandust Ateenas ja filmirežiid Inglise Rahvuslikus filmi- ja telekoolis. Pärast Kreekasse naasmist töötas ta reklaami-, sotsiaalse teadlikkuse ja dokumentaalfilmide režissöörina, mille kõrvalt kirjutas ta arvukalt filmistsenaariume. 2008. aastal ühines ta produktsioonifirmaga Steficon, kus tema käe valmis kultuurilisi videoid, reklaame ja dokumentaalfilme. 2013. aastal kirjutas ja lavastas ta oma esimese debüütfilmi „The Tree and the Swing“, mis esindas Kreekat paljudel Euroopa Liidu filmifestivalidel (lisaks Chicago, Toronto, Peking, Shanghai, Hong Kong, India jne), jõudes nii kodupublikuni kui ka rahvusvahelisele kinolinale. Pärast seda on Maria lavastanud kolm dokumentaalfilmi, lühifilme Attica regiooni reklaamkampaania jaoks ning 54-episoodilise ajalugu käsitleva seriaali Kreeka parlamendi telekanalile. Tema teine täispikk film „Kuula“ jõuab kinodesse 2023. aastal. Maria töötab hetkel oma järgmise filmiga „End Point“: tegu on sõjavastase poliitilise fantaasiafilmiga, mille võtteid alustatakse loodetavasti 2024. aastal. Tema esimese filmi „The Tree and the Swing“, uue nimega „A Place Called Home“, ostis hiljuti ära Netflix.

Filmograafia
Valik/Selection: The Agas Trial (2008, doc), The Tree & The Swing (2014), Thission Cinema Of Athens (2017, doc), Pantelis Kaliotsos In The Writer’s Workshop (2018, doc), Akouse me (Listen, 2022)

Just Filmi esitleja

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100601 / Kuula
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedMaria Douza (Film Director, Scriptwriter), Michael Sarantinos (Producer, CEO, General Manager), Zaphiris Epaminondas (Cinematographer)
Q&A kestus
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss121203 / Kuula
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedMaria Douza (Film Director, Scriptwriter), Michael Sarantinos (Producer), Zaphiris Epaminondas (Cinematographer)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss132202 / Kuula
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga