Kui puud langevad

Ingliskeelne pealkiri
When the Trees Fall
Pealkirja originaal
Коли падають дерева
Režissöör
Marysia Nikitiuk
Riik
Ukraina, Poola, Põhja-Makedoonia
Aasta
2018
Festival
PÖFFi veebikino 2022
Programm
Au Ukraina filmitegijatele!
Žanr
draama
Teema
noored, armastus

„Kui puud langevad” on noore ukrainlanna Marõsja Nikitjuki debüütfilm, milles segunevad erilisel moel postsovetlik realism ja unenäolised fantaasiad.

Ukraina kolkakülas rullub lahti romantiline mõistulugu Larõssast, kes on armunud nägusasse kriminaali. Kuna tema kallim on külakogukonna poolt põlatud ja neiu tagurlikel vanematel on tema tuleviku osas hoopis muud plaanid, otsustavad noored koos põgeneda, et kusagil mujal paremat elu alustada.

Režissöör näitab seda lugu läbi Larõssa 5-aastase sugulasplika Vitka silmade ja fantaasiaküllase sisemaailma prisma, viies publiku maagilise realismiga vürtsitatud teekonnale, mille taustaks on looduse metsik ilu ja värske vabaduse kuritegelik kaos.

Film esilinastus 2018. aastal Berliini filmifestivalil ja seda näidati menukalt ka sama aasta PÖFFil.

Hea filmivaataja!

Meil on Sulle palve: me näitame filme tasuta, aga palume Sul toetada Ukrainat rahalise annetusega. See on ka filmitegijate soov.

Sealjuures on filmi "Kui puud langevad" autorid spetsiaalselt palunud, et nende filmi vaataja annetaks raha otse Euroopa Filmiakadeemiale või Euroopa Filmiakadeemia, Rotterdami filmifestivali ja Amsterdami dokumentaalfilmide festivali poolt asutatud organisatsiooni The International Coalition for Filmmakers at Risk juures tegutsevasse fondi "Emergency Fund for Filmmakers", mis aitab hätta sattunud Ukraina filmitegijaid.

Seda saad teha, kui märgid annetuse saajaks Stichting ICFR, arvelduskonto numbriks NL 02 TRIO 0320 0470 40, SWIFT/BIC-koodiks TRIONL2U ja makse kirjelduseks "Donation ICFR Emergency Fund for Filmmakers".

Või kui tahad toetada otse Euroopa Filmiakadeemiat, siis märgi annetuse saajaks European Film Academy, arvelduskonto numbriks DE69 1005 0000 0190 3335 70 ja makse kirjelduseks "Relief for Ukraine".

Režissöör
Marysia Nikitiuk
Stsenarist
Marysia Nikitiuk
Osades
Anastasia Pustovit, Sofia Khalaimova, Maksym Samchyk, Maria Svizhinska, Petro Pastukhov
Produtsent
Igor Savychenko, Roman Klympush, Volodymyr Filippov
Operaator
Michal Englert, Mateusz Wichlacz
Monteerija
Blaze Dulev, Milenia Fiedler, Ivan Bannikov
Helilooja
Mykyta Moiseiev
Produktsioon
Directory Films
Levitaja
Latido Films
Kestus
Keel
ukraina
Subtiitrid
inglise
Teised festivalid
Warsaw, Berlin

Seansid

Virtuaalsaal Veebikino
SeanssKui puud langevad
Subtiitridinglise
Treiler