Kapten Volkonogovi põgenemine

Ingliskeelne pealkiri
Captain Volkonogov Escaped
Venekeelne pealkiri
Капитан Волконогов бежал
Pealkirja originaal
Kapitan Volkonogov bezhal
Režissöör
Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
Riik
Venemaa, Prantsusmaa, Eesti
Aasta
2021
Programm
Kinoffi Põhiprogramm, Põhivõistlusprogramm - Väljaspool võistlust
Žanr
triller
Teema
ühiskond, reetmine, ajalugu, poliitika

Otse Veneetsia maailmaesilinastuselt tuleb stiilne õppetund kujuteldavast Venemaa ajaloost, tehes kummardusi sellistele filmidele nagu „Jälitatav“, „Riigi vaenlane“, „Püüa kinni, kui suudad“ ja „Bourne“; viirastuslik, põnev ja groteskne vaatemäng läbi geniaalse Eesti operaatori Mart Tanieli kaamerasilma, toeks valgusmeister Taivo Tenso ja helirežissöör Matis Rei.

Leningrad, 1938. Armutu piinaja ja timukas Fjodor Volkonogov oli enne otsustavaid ühiskonnamuudatusi Stalini NKVD ustav tööriist, nüüd peab karistuspealik aga põgenema ja varjuma südantpurustavate reetmiste ja möödapääsmatu kõrvaldamise eest. Ta otsib lunastust ja andestust, et kindlustada endale koht teispoolses paradiisis ja põgeneda puhastustule eest. Tema peamine vastane, raskelt haavata saanud Golovnja on aga võtnud nõuks mitte peatuda enne, kui Volkonogov on igaveseks vaikima sunnitud. Musta huumoriga vürtsitatud tagaajamine paljastab paradoksaalsel moel, kuidas Venemaa kultuuriministeerium nõustus rahastama ülbet ja farsilikku kassi-hiire mängu, mis tuletab meelde valitsuse jõhkraid kuritegusid ja omaenda tagakiusatud ohvitseride veriseid karistamisi pärast ootamatult ärganud südikust.

Kiirelt tõusev Venemaa imelaps Juri Borissov on mees, kes taas kõiki üllatab, kuid tal pole seni õnnestunud oma vapustava näitlejatöö eest auhinda saada. Kolmandas kahasse tehtud mängufilmis tögab Vene režissööritandem nutikalt Nõukogude patriotismi absurdsust adrenaliinirohkete action-kaadrite ja üleloomulike unenäoliste fantaasiatega, mis on sügavalt mõjutatud kirjanduslikest aaretest. Film, mis väärib kindlasti korduvat ülevaatamist.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
Stsenarist
Natasha Merkulova, Aleksey Chupov, Mart Taniel
Osades
Yuriy Borisov, Timofey Tribuntsev, Aleksandr Yatsenko, Nikita Kukushkin, Natlya Kudryashova
Produtsent
Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Alexander Plotnikov
Operaator
Mart Taniel
Monteerija
François Gédigier
Muusika
Elena Stroganova, Matis Rei
Produktsioon
Place of Power, Lookfilm, Homeless Bob Productions, Kinovista
Rahvusvaheline müük
Memento International
Kestus
Keel
vene
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
Venice

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Natasha Merkulova

Nataša Merkulova (snd 1979) on režissöör ja stsenarist, kes on filmihariduse omandanud Moskvas ja Irkutskis ning töötanud Irkutski televisioonis saatejuhina. Koos abikaasa režissöör Aleksei Tšupoviga on ta teinud koos kolm täispikka filmi, sh „Intiimsed kehaosad“ (2013, linastus ka PÖFFil), mis pälvis kõrge tunnustuse rahvusvahelisel areenil ja tõi neile üle 30 auhinna. Järgnes film „Mees, kes üllatas kõiki“ (2018), mis esilinastus Veneetsias, nagu ka nende kolmas ühine film „Kapten Volkonogovi põgenemine“.

Intimnye mesta (Intiimsed kehaosad, PÖFF 2013), Chelovek, kotoryy udivil vsekh (Mees, kes üllatas kõiki, PÖFF 2018), Kapitan Volkonogov bezhal (Captain Volkonogov Escaped, 2021)

Režissöör
Aleksey Chupov

Aleksei Tšupov (snd 1973) on režissöör ja stsenarist, kes on õppinud nii Moskvas kui ka Ameerika Ühendriikides. Ta alustas karjääri teleajakirjanikuna, filme hakkas tegema koos abikaasa Nataša Merkulovaga; tänaseks on nad teinud koos kolm kõrget tunnustust pälvinud täispikka mängufilmi, millest viimane, „Kapten Volkonogovi põgenemine“, esilinastus tänavusel Veneetsia filmifestivalil.

Intimnye mesta (Intiimsed kehaosad, PÖFF 2013), Chelovek, kotoryy udivil vsekh (Mees, kes üllatas kõiki, PÖFF 2018), Kapitan Volkonogov bezhal (Captain Volkonogov Escaped, 2021)

Esitleb

Roskino

Roskino

Russian Film Festival

Russian Film Festival

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090603 / Kapten Volkonogovi põgenemine
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100102 / Kapten Volkonogovi põgenemine
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedNatasha Merkulova - režissöör, Aleksey Chupov - režissöör
Q&A kestus
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Astri
Seanss163204 / Kapten Volkonogovi põgenemine
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler