Maailma esilinastus
Inimene ja pilv
Abhinandan Banerjee on 30 eluaasta jooksul jõudnud teha rohkem kui mõni kogu eluajal. Loominguga, kirjutamise ja maalimisega alustas ta 12-aastaselt, tehes kaastöid ajalehtedele. 15-aastaselt oli ta ajakirja toimetaja ja kolm aastat hiljem oli noormehel juba oma kirjastus. Lühike ekskurss arhitektuuriõpingutesse päädis aga hoopis sukeldumisega filmimaailma, kirjutamise ja graafilise disainiga tegeleb ta tänaseni. Tema esimene mängufilm äratab tähelepanu omapärase mõttemaailmaga, mille kohta on režissöör öelnud, et see väljendab tema enda filosoofiat.
Manik on üksildane keskealine mees, kes elab küll koos isaga, kuid nad ta ei suhtle omavahel. Tema elamise sisuks on hoopis taimed ja sipelgad, mille eest ta hoolitseb, lisaks veel ämblik ja sisalik. Kuid siis toimub mehe tuhmis elus muutus: ta märkab taevas pilve, mis justkui saadaks teda kogu aeg. Elu omandab uue, tema jaoks senitundmatu väärtuse. Kas see on sõprus või hoopis armastus?
Ilusa pildiga ja lavastuslikult algusest lõpuni väljapeetud stiiliga lugu inimese üksindusest linnas. Filmis on osavalt kokku viidud reaalsus ja südamlik sürrealistlik poeesia, mis tekitab mõtiskluse tunnetest elusa ja elutu vahel.
Mihkel Möölman
Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse
Abhinandan Banerjee alustas filmistsenaariumite kirjutamisega 19-aastaselt, kui ta oli kaasstsenaristiks kriitikalt tunnustust saanud Bengali filmile „Teenkahon“, mis pälvis parima stsenaariumi auhinna Kosovo festivalil (Bridge Film Festival). Viimased seitse aastat on ta töötanud mitmetes reklaamiagentuurides, lavastanud ja kirjutanud reklaamfilme, kujundanud filmiplakateid, kirjutanud lugusid raadiole ja episoode televisioonile. „Inimene ja pilv“ on tema esimene režissööritöö.
Auhind parima filmile, stipendium 5000€ R-Kioskilt
R-Kiosk