Balti esilinastus

Beanie

Ingliskeelne pealkiri
Beanie
Pealkirja originaal
Kapa
Režissöör
Slobodan Maksimović
Riik
Sloveenia, Luksemburg, Slovakkia, Horvaatia
Aasta
2022
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lastefilmide võistlusprogramm, ECFA võistlusprogramm
Teema
sõprus, seiklused, jõulud

9-aastane Erik, hüüdnimega Beanie, elab lastekodus ja tema südamesoov on jõuludeks koju minna. Saatus mängib aga vingerpussi ja Beanie satub hoopis ühe jõuka perekonna jõululauda, kelle võsuke Lučka ootas sinna palju parema meelega hoopis sõbrannat või vähemalt kutsikatki. Nagu ikka ootamatutes olukordades, vastandid tõmbuvad ja jää sulab, kui lapsed asuvad keset ööd teele, leidmaks seda õiget jõuluvana mööda seiklusi täis talviseid tänavaid.

Mirel Mesila

Soovitatav vanus: 6+

Režissöör
Slobodan Maksimović
Stsenarist
Saša Eržen
Osades
Gaj Črnič, Kaja Podreberšek, Ajda Smrekar, Mojca Fatur, Frano Mašković, Mila Maksimović, Tilen Kolbe, Emil Kulović, René Štúr, Klemen Slakonja, Zala Djuric, Klemen Klemen, Primož Pirnat, Jaka Fon, Lotos Vincenc Šparovec, Nina Valič, Emil Cerar, Jernej Kuntner, Lovrenc Tišma
Produtsent
Ida Weiss
Operaator
Sven Pepeonik
Filmikunstnik
Mateja Medvedić
Monteerija
Jurij Moškon
Muusika
Michal Novinski
Produktsioon
SENCA studio
Rahvusvaheline müük
Princ Films
Kestus
Keel
sloveeni
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Slobodan Maksimović

Slobodan Maksimović on filmirežissöör ja stsenarist, sündinud Sarajevos, Bosnia ja Hertsegoviinas. Ta on lavastanud mitmeid lühi-, dokumentaal- ja täispikki filme. „Thanks for Sunderland“ oli tema esimene täispikk film, mis auhinnati nelja Vesna preemiaga 15. Sloveenia filmifestivalil, nende hulgas oli ka auhind Vesna parima filmi kategoorias. Noortefilm „Nika“ pälvis publiku poolehoiu mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel ja võitis auhinna parima noortefilmi kategoorias Motovuni filmifestivalil. Lühifilmi „The Invisible Hand of Adam Smith“, mis võeti üles ühe kaadriga ja kuhu kaasati osatäitjaid kümnest eri riigist, näidati rohkem kui 50 rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammis ja see võitis neist 18. Lühiteleseriaal „Cases of Inspector Vrenko“ on 21. sajandi Sloveenia rahvustelevisiooni kõige enam vaadatud seriaal. Maksimovići kolmas täispikk film „Beanie“ linastub hetkel maailma suurimatel lastele ja noortele suunatud filmifestivalidel.

Filmograafia
Thanks for Sunderland (2012), For happier days - KAJUH (2014, doc), Technology to the People (2015, doc), NIKA (2016), Kapa (Beanie, 2022)

Just Filmi esitleja

Seansid

7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090501 / Beanie
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedSlobodan Maksimović (Film Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss121202 / Beanie
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss161102 / Beanie
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler