Rahvusvaheline esilinastus

Andrea armastus

Ingliskeelne pealkiri
Andrea's Love
Pealkirja originaal
El amor de Andrea
Režissöör
Manuel Martín Cuenca
Riik
Hispaania
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
inimsuhted, peresuhted

Auhinnatud ja meie aja üks tunnustatumaid Hispaania režissööre, seitsmekordne Goya auhinna nominent Manuel Martín Cuenca ("Tütar", "Kannibal") toob ekraanile uue südantliigutava ja publikusõbraliku filmi armastusest, perekonnast ja unistuste purunemisest. Taas on tal õnnestunud leida suurepärased noored Hispaania näitlejad eesotsas andeka tulevikutähe Lupe Mateo Barredoga.

Viieteistaastane Andrea igatseb kangesti isa armastust. Pärast vanemate lahutust on aga isa tema elust kadunud. Andrea mäletab teda armastava, südamliku mehena ega saa aru, miks ta ei taha oma lapsi enam näha. Andrea annab endast kõik, et isa armastust võita. Muuhulgas seisab vastu emale ja pöördub isegi kohtusse. Tema kaks nooremat venda, Tomás ja Fidel, kes vaevu isa tunnevad, on tema väsimatud kaaslased sellel seiklusterohkel teekonnal, mille käigus näeme, kuidas Andrea kasvab ja armastuse olemust avastab.

Samm-sammult, sõna-sõnalt paljastub süžee nii hellalt, delikaatselt ja tundlikult, et tahame Andreale tema teekonnal järgneda. Režissöör kasutab läbipaistvat ja lihtsat stiili, pakkudes publikule nauditavalt helget kogemust. See lugu haarab meid hellalt meelitades kaasa.

Tänapäevane seiklus, mis räägib armastusest, perekonnast ja pettumusest, saadab meid kinosaalist välja tõelise hingesoojusega.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Manuel Martín Cuenca
Stsenarist
Manuel Martín Cuenca, Lola Mayo
Osades
Lupe Mateo Barredo, Fidel Sierra, Cayetano Rodríguez, Cayetano Rodríguez Anglada, Agustín Domínguez, Irka Lugo, Jesús Ortiz, Inés Amieva, Jose M. Verdulla Otero
Produtsent
Gonzalo Salazar-Simpson, Manuel Martín Cuenca, Jaime Ortiz de Artiñano, Luis Collar, Mónica Lozano
Operaator
Eva Díaz Iglesias
Monteerija
Ángel Hernández Zoido
Helilooja
Vetusta Morla
Rahvusvaheline müük
Filmax
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Manuel Martín Cuenca

Manuel Martín Cuenca (1964) on kaasaegse Hispaania kino üks silmapaistvamaid režissööre. Pärast mitmeid lühi- ja dokumentaalfilme tegi ta esimese täispika mängufilmi „The Weakness of the Bolshevik“, mille eest pälvis kaks Goya auhinna nominatsiooni. Suur rahvusvaheline läbimurre saabus neljanda täispika filmiga „Cannibal“, mille eest sai režissöör kaheksa Goya nominatsiooni, millele järgnes film „The Motive“, mis pälvis juba kaks Goya auhinda. Tema filmid on pälvinud erinevatel filmifestivalidel kõikjal maailmas hulganisti auhindu. „Andrea armastus“ on Cuenca seitsmes täispikk film.

Filmograafia:
La flaqueza del bolchevique (The Weakness of the Bolshevik, 2003), Malas temporadas (Hard Times, 2005), La mitad de Óscar (Half of Oscar, 2010), Caníbal (Cannibal, 2013), El autor (The Motive, 2017), La hija (The Daughter, 2021), El amor de Andrea (Andrea's Love, 2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss080102 / Andrea armastus
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedManuel Martín Cuenca (Director, Producer, Screenwriter), Lupe Mateo Barredo (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss094101 / Andrea armastus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100804 / Andrea armastus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 2 Kino Artis
Seanss172203 / Andrea armastus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml