Turvajuhised ja nõuanded (viimati muudetud 11.11.2021)

Hoolime oma külastajatest väga ja soovime, et festivalielamus oleks kõigile võimalikult meeldiv, mugav ja turvaline. PÖFF kestab kaks ja pool nädalat ning selleks, et jõuaksime koos teiega eduka lõpuni, oleme koostanud allolevad juhised ja reeglid.

Kõik piirangud on kooskõlas Eestis riiklikult kehtestatud piirangute ja soovitustega. Nende muutumisel teeb korraldaja vajadusel muudatusi ka ürituste piirangutes.

Kinno tulles peab külastaja esitama koos isikut tõendava dokumendiga tõendi COVID-19 vastu vaktsineerimise (vaktsineerimiskuur lõpetatud ehk vaktsiini viimasest doosist on möödunud piisav aeg immuunsuse tekkimiseks - Pfizeri puhul 7 päeva peale teist doosi, Moderna puhul 14 päeva peale teist doosi, AstraZeneca puhul 15 päeva ja Jansseni puhul 7 päeva peale esimest doosi) või haiguse läbipõdemise kohta (mitte rohkem kui 180 kalendripäeva tagasi). Inimestel, kellele on vaktsineerimine mingil põhjusel vastunäidustatud, palume esitada sellekohase arstliku tõendi ja teha test, kas lähedal asuvas apteegis või siis tellida koju meie hea partneri Certificu test. Samuti juhime ka COVID-19 vastu vaktsineeritute või läbipõdenute tähelepanu sellele, et kui teil on koroonale iseloomulikud sümptomid, palun tellige endale test koju, sellega hoiate nii ennast kui teisi. Samuti kontrollitakse vaktsineerimistõendeid ka 12-17-aastastel.

Noored, kes on vanusevahemikus 12 aastat ja kolm kuud kuni 17 aastat (kaasa arvatud) saavad siseneda ka negatiivse testitõendiga. Tõendamiseks sobivad tervishoiuteenuse osutaja juures kuni 72 tundi varem tehtud PCR, 48 tundi varem tehtud antigeen-RTD test või üldapteegis 48 tundi varem ise tehtud kiirtest. Nooremad kui 12 aastat ja kolm kuud tõendit ega negatiivset testitulemust esitama ei pea.

Need, kes ei jõua õigeaegselt vaktsineerimiskuuri läbida ja ei saa sellest tulenevalt PÖFFile tulla, on väga oodatud osa saama veebi-PÖFFist, mis toimub pärast festivali detsembris. Veebi-PÖFFi programm kattub kinodes näidatavaga ainult osaliselt, värske info tuleb festivali teises pooles.

Kasuta Certificu rakendust

Selleks et kinokülastus võimalikult turvaliseks teha, pakub meditsiinitehnoloogia ettevõte Certific koodi PÖFF2021 alusel 9-eurose soodushinna eest koroonaviiruse testimist Certificu telefonirakenduse kaudu. Seda saate teha eelnevalt kodus ja teid ei oota halb üllatus kinno saabudes. Testi saate osta Certificu kodulehelt ning see toimetatakse valitud Itella pakiautomaati järgmisel tööpäeval. Certificu rakendus juhendab korrektselt testi tegema ning tulemus laekub telefoni koos QR-koodiga. Testi tulemus kehtib 48 tundi.

Businext Eesti testimised Nordic Hotel Forumis
Lisaks kodupublikule saabub PÖFFile palju väliskülalisi üle terve Euroopa ja kaugemaltki. Tagamaks festivali ja meie külaliste turvalisust, on kõik külalised kas vaktsineeritud või omavad tõendit koroonaviiruse läbipõdemise kohta. Ka oleme otsustanud testida täiendavalt väliskülalisi peale nende saabumist festivalile. Testimist viib läbi Nordic Hotel Forumis meie koostööpartner Businext Eesti OÜ.

Mis saab piletist, kui seanss või festival peaks COVID-19 viiruse tõttu ära jääma?

Tänavu tuleb PÖFF veebikinno teisiti – pärast festivali!

Filme hakkame näitama 29. novembrist alates, kui võitjad on välja kuulutatud ja kinosaalides valgus kustunud – kokku on kodustele ekraanidele oodata kuni 30 põhiprogrammi linateost, sealhulgas festivali võitjaid.

Nagu ikka jõuavad filmid vaatajani platvormi Elisa Stage vahendusel üle terve Eesti ja neid saab vaadata kolme nädala jooksul.

Tänavuse veebi-PÖFFi juhatab aga sisse lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts, mille programme saab hakata vaatama juba alates 22. novembrist.

PÖFFi veebikino vaata siin.

Anname üheskoos endast parima, et 25. PÖFF oleks sama äge ja turvaline elamus, nagu on olnud varasematel aastatel!