PÖFF : BNFF
Vaata salvestust! Euroopa Filmifoorum Tallinnas avastab filmitööstuse tulevikku
Uudis
Pöffihunt

Esmaspäeval, 22. novembril toimus juba seitsmendat korda Euroopa Filmifoorum Tallinnas.

Tänavuse alapealkirjaga “Readiness for Industry Renaissance 2.0” foorum tutvustab Euroopa filmitööstust edendava virtuaalproduktsiooni ning tehisintellekti trende ja tipptegijaid. Euroopa Filmifoorum Tallinnas avas kultuuriminister Tiit Terik.

Vaata foorumi salvestust Elisa Stage kaudu tasuta siin.

Aastal 2021 on nii Eesti ja Euroopa audiovisuaaltööstusele avanenud võimalused viimaste aastakümnete suuremaks arenguhüppeks seoses Creative Europe MEDIA programmi uue perioodi, Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogiainstituudi loovtööstuse kiirendi ning Euroopa taastefondidega. Sestap on peamiseks küsimuseks — kas ja kuidas suudaksid väikeriigid ning nende filmiprofessionaalid neid erakordseid võimalusi parimal viisil kasutada?

Poolepäevase hübriidkonverentsi peaesinejad oli Jannike Mikkelsen, auhinnatud operaator, kosmose ja maadeuuringute ekspert ning Norra tehnoloogiavaldkonna üks mõjukamaid naisi ja Mikka Kodisoja, ülemaailmset tunnustatud Supercell stuudio kaasasutaja ja Helsingi uue virtuaalproduktsiooni stuudio FireFrame asutaja.

Rain Rannu, Aasta Ettevõtja tiitliga pärjatud investor tutvustas aga esmakordselt Tallifornia stuudio osana loodud investeerimisfondi, mille kaudu on võimalik investeerida filmiprojektidesse üle maailma. Teiste ettekanded hõlmavad regiooni virtuaalproduktsiooni võimalusi ning uurivad, kuidas Euroopa andmete ja AI-lahendusi filmide-saadete tootmises maksimaalselt rakendada. Cinelytic, Promomii ja Willco esindajad tutvustavad viimatisi innovaatilisi lahendusi tootmise ja rahastuse vallas.

EFFT21 kuraatori Sten-Kristian Saluveeri sõnul seisab Euroopa filmi ja sisutööstus 2021. aasta lõpul omamoodi ristteel. “Ühtpidi me alles kohaneme pandeemia mõjude ning senini töötanud väärtusahelate lagunemisega. Samas, seisame me suurima taassünni lävel, nagu võib eeldada Euroopa Komisjoni loodud uute ja kasvavate innovatsioonipõhiste toetuste põhjal. On suur heameel tuua taaskord komisjoniga koostöös Tallinnasse trende loov filmifoorum ja heita üheskoos valgust audiovisuaalse maailma tulevikku. Eduks on tegijatel vaja aga mõista publikut, turgu ja toimunud muutusi, ning võtta sellest lähtuvalt vastu julgeid strateegilisi otsuseid,” selgitab ta.

Euroopa Filmifoorum Tallinnas toimub Pimedate Ööde filmifestivali, Industry@Tallinn & Baltic Eventi ning Euroopa Komisjoni koostöös.