PÖFF : 2021 : BNFF
Tartu PÖFF avati glamuurse voogedastuspeoga
Uudis
Päevatoimetaja

Reedel, 13. novembril sai hoo sisse Tartu PÖFF. Pidulikule avatseremooniale Athena Keskuses järgnes voogedastuspidu.

Avamisel pidasid kõne Tartu linnapea Urmas Klaas, Elisa juhatuse liige Margus Vaino ning Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu PÖFFi juht Kristiina Reidolv. Avamisele järgnes voogedastuspidu “Tartu PÖFFi avastriim” Ö stuudio baaris Pépé Bistro &Social Club, kus näitlejanna Maarja Jakobsoni juhtimisel tutvustati Tartus linastuvaid filme.

Teiste seas olid külas Nafta Films produtsent Esko Rips ja helilooja Mihkel Zilmer, kes rääkisid PÖFFi võistlusprogrammis esilinastuvast Taani-Eesti-Belgia filmist “Erna on sõjas”, mis on suures osas üles võetud just Tartus ja Tartumaal.

Kohal olid ka Kristiina Reidolv ja Inga Koppel Tartu Loomemajanduskeskusest ja Tartu Filmifondist. Muusika eest hoolitses Titoks. Voogedastuspidu jõudis vaatajateni Elisa Stage vahendusel ja on järelevaadatav siin.

Vaata Tartu PÖFFi voogedastuspeo galeriid siit!

Kahe novembri nädala jooksul jõuab Tartus kinolinale kokku ligi sada filmiseanssi. Programm on mitmekesine, ulatudes poliitilise laenguga dokumentaalfilmidest eksperimentaalsete lühifilmide ja kaasaegse draamani. 13. - 29. novembrini saab festivali filme nautida Elektriteatris ja Athena keskuses. Filme saab esimest korda vaadata ka kodust lahkumata, sest 24. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset kombineeritud kujul – nii kinodes kui virtuaalselt.

Kinodes rakendatakse spetsiaalselt koos Terviseametiga välja töötatud ohutusreegleid, et tagada külastajatele turvaline kinoskäik. Maskid on kohustuslikud, festival varustab nendega kõiki vaatajaid tasuta. Seansside vaheajal kinosaale desinfitseeritakse ja tuulutatakse.

Kogu Tartu kava leiad siit.

PÖFFi esitlevad Elisa ja Nordic Hotel Forum. Tartu PÖFFi toetajad on Tartu linn, Tartu 2024, Kvartal, Pepe´s Bistro & Social Club ja restoran Kolm Tilli.

Tartu PÖFF piduliku avamise galerii
Tartu PÖFF fotoseina galerii
Tartu PÖFFi avamise voogedastuspidu on järelvaadatav Elisa stage platvormil