Siin asuvad PÖFFi filmid, mis võtavad oma intiimse visuaalse keelega muusikaembusesse, et koos tunda ja mõista sügavamalt neid puntrasse kuhjuvaid südameasju.
Kas tiigrist, konnast ja kutsikahännast tehtud väikestest poistest saavad sirguda mehed, kes ei muuda varem või hiljem kibedaks kõiki neid suhkrust, jahust ja maasikavahust tehtud tüdrukuid? Ja üleüldse, kas liidetud armastuse kiirelt tulnud hapu lõpp ongi tegelikult parem kui see igine läägus, millest on iga päevaga üha raskem end puhtalt välja keerutada?
Neile ja paljudele teistele küsimustele ainuõige armastuse võimalikkusest annavad vastuseid indie-filmide valitud paremik, mille rivistusse PÖFFi elutöö preemia pälvinud operaator Alar Kivilo ning teiste seas Selena Gomezi produtseeritud „Murtud südamete galerii” kui kirsiks tordile sobib.
Pilgud eemale
Pühapäev, 14. nov kell 21:15, Coca-Cola Plaza
„Pilgud eemale“ uurib, mis on intiimsus ning kuidas peegelduvad meie soovid ja saamatajäämised seksuaalsuses. Berlinalel Panorama programmis esilinastunud film portreteerib Iisraeli eneseteadlike noorte generatsiooni, kes ihkavad iga hinna eest testida oma vabaduse piire, andmata aru, millega see võib lõppeda. Näitlejad mängivad kartmatult ja autentselt, atmosfäär on intiimsusest ja haavatavusest tihke. Kui vabameelsed me aga tegelikult oleme?
Oleme teel
Laupäev, 20. nov kell 20:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas režissöör Sophie Curtis ja produtsent Siena Oberman
Oma esimest peaosa mängiv Micheál Richardson on Liam Neesoni ja lahkunud Natasha Richardsoni poeg. Tema esitatud Henry igatseb kurbusega taga oma ema, keda mängib näitleja nõbu Daisy Bevan. Juba tunnustust leidnud noor naisnäitleja Sophie Lane Curtis võtab ette kireva ja üleloomuliku indie-filmi. Kronoloogiat mitte järgiva loo ülesehitus on mitmekihiline ja ulatub läbi läbi viie ajajoone ning kahe riigi.
Mina ja koletised
Pühapäev, 21. nov kell 18:45, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus
Debüütrežissöör Nico Manzano, kes on ühtlasi filmi operaator ning kellel on ohtralt kogemusi muusikavideote filmimisega, portreteerib väga isikliku nurga alt muusiku loomeprotsessi. Noort muusikut saates loob lavastaja visuaalselt vapustava ja mõistatuslikult lummava jutustuse, mis üritab ühest küljest diagnoosida kaasaja generatsiooni üksildusprobleeme ning räägib samas sotsiaalpoliitilise mõistuloo äärmuslikest tingimustest maapiirkondades.
Minu vanemate lahutus
Kolmapäev , 24. nov kell 21:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas Romy Trajman ja Marielle Sadeh
Romy oli teismeline, kui ta vanemad lahutasid. Pärast seda pole ta oma isaga kohtunud. Teda kasvatas ema, kellega tal on väga lähedased suhted. Mitte ainult isiklikud, vaid ka tööalaselt loomingulised. Täiskasvanud noore naisena vaevab teda aga küsimus, miks ikkagi vanemad lahutasid. Koos sõbra Anaïsiga suundub ta isa juurde Brüsselisse, et saada vastuseid, mis pole aga kõik lihtsalt mõistetavad.
Tuhat tundi
Neljapäev, 25. nov kell 20:45, Coca-Cola Plaza
Külas Carl Moberg ja Morten Lindemann Olsen
Taani indie-film „Tuhat tundi“ on melodramaatiline ja kinolik soundtrack tervele põlvkonnale, mis koosneb unistajatest, segaduses olijatest, ennast kaotanutest ja elupõletajatest. Rootsis Skurupi rahvaülikooli kinokooli lõpetanud režissöör Carl Moberg peab kunstilistest kogemustest sügavaimaks pildi ja muusika ühendamist ja tunnet, et muusika jutustab lugu. Tema esimene täispikk film räägib muusikutest ja sellele on kirjutanud muusika terve hulk noori tõusvaid Skandinaavia heliloojaid.
Murtud südamete galerii
Reede, 26. nov kell 19:30, Apollo Kino Solaris
„Murtud südamete galerii“ on peatgelane Lucy töötab kunstigalerii assistendina New Yorgis. Kui Lucy oma järjekordsest kaaslasest lahku läheb, otsustab ta luua Murtud Südamete näituse, mis hakkab kiirelt kuulsust koguma. Filmi esitletakse PÖFFi raames seoses Hollywoodis kanda kinnitanud operaatori ja 2020. aasta PÖFFi elutööpreemia laureaadi Alar Kivilo elulooraamatu ilmumisega kirjastuselt Pilgrim.