Saame tuttavaks põhivõistlusprogrammi ja debüütfilmide võistlusprogrammi žüriidega
Uudis
Pöffihunt

On suur rõõm tõdeda, et oma koha juubeldava 25. PÖFFi žüriipingis on tänavu võtnud erakordselt tugev kahurivägi, mis koosneb maailma tippfilmitegijatest, kel on ette näidata A-klassi filmifestivalidelt pälvitud võimsad auhindade kogud.

Kuna žüriide rivistu on sedavõrd pikk, siis teeme esmalt tutvust põhivõistlusprogrammi ja debüütfilmide võistlusprogrammi žüriidega, et saada ülevaaade, kes PÖFFi filme hindama hakkavad. Seda loomulikult lisaks kõigile pöffihuntidele, kelle hääl määrab selle aasta publikulemmiku.

PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM

Mike Downey, žürii esimees, Ühendkuningriik

Euroopa Filmiakadeemia esimees Mike Downey asutas 2000. aastal sõltumatu tootmisfirma Film and Music Entertainment, mis on tänaseks produtseerinud ligi 100 mängufilmi. Ta asus 2020. aastal kolmandaks ametiajaks BAFTA nõukogusse. Lisaks on Mike sutanud rahvusvahelise heategevusfondi, mis toetab ohu all töötavaid filmitegijaid üle kogu maailma. Aastal 2021 nimetas kuninganna Elizabeth II Mike Downey Briti impeeriumi orduohvitseriks tema teenete eest Euroopa filmi heaks.

Francis Annan, Ühendkuningriik

Francis on kirjutanud ja lavastanud poliitilise thrilleri “Põgenemine Pretoriast”, osades Daniel Radcliffe, Daniel Webber ja Ian Hart. Ta alustas oma karjääri BBCs, lavastades reklaamfilme ja episoode telelavastustest BBC One’is. Ta on olnud nomineeritud ja võitnud auhindu oma lühifilmide eest. Francis oli esimene, kes pälvis 24. PÖFFil DDA Spotlight Awardi koos Armando Iannucciga.

Nisan Dağ, Türgi

Nisani debüütfilm “Üle mere” võitis auhindu nimekatel festivalidel maailmas. Aastal 2015 lavastas ta MTV jaoks dokumentaalfilmi “Rebel Music: Turkey”. Tema teine mängufilm “Veel üks hingetõmme” võitis parima režissööri auhinna PÖFFil ja parima rahvusvahelise filmi auhinna Santa Barbara festivalil. Filmi levitajaks maailmas sai Magnolia Pictures. Hiljuti lavastas Nisan ambitsioonikat Netflixi sarja “Midnight at the Pera Palace”.

Eugen Tamberg, Eesti

Eugen Tamberg tegutseb nii kunstniku kui ka kostüümikunstnikuna filmis ja teatris. Ta on olnud Eesti Moedisaini ja Eesti Televisiooni peakunstnik, kuid viimased 21 aastat on töötanud vabakutselisena. Tema tuntumate tööde hulka kuuluvad „Nimed marmortahvlil“, „Igitee“ (Jussi 2018, parima kostüümikunstniku nominatsioon), „Helene“, „Tove“ (Jussi 2020, parim kostüümikunstnik) ja „Vee peal“ (EFTA 2021, parim filmikunstnik).

Ulrich Thomsen, Taani

Ulrichi rolle näeb rahvusvahelistes linateostes nagu ”007 ja liiga kitsas maailm”, „Vee kaal“, „Max“, „Tapa mind vaikselt“, “Taevane kuningriik” ja „Rahvusvaheline”. Ta debüteeris stsenaristi, režissööri ja produtsendina filmiga “In Embryo”. Tema teine mängufilm “Gutterbee” esilinastus PÖFFi põhivõistlusprogrammis 2019. Ulrich Thomsen võitis PÖFFil parima näiteja auhinna 2020. a rolli eest filmis “Erna sõjas”.

Teoniki Rozynek, Poola

Teoniki Rozynek on Poola tunnustatud helilooja, kelle looming saadab nii filme kui ka teatrilavastusi. Tema hiljutine muusika filmile „Prime Time” esilinastus Sundance’i filmifestivalil ning pälvis Gdynia filmifestivalil parima filmimuusika auhinna. Tema muusika filmidele „Tower. The bright day” ja „Sole” on samuti suure tunnustuse osaks saanud, millest viimane esilinastus Veneetsia biennaalil ning pälvis Euroopa Filmiakadeemia auhinna.

Piret Tibbo-Hudgins, Eesti

Piret Tibbo-Hudgins lõpetas Moskva Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi filmi- ja telemajanduse eriala ning tegutses 25 aastat mängu- ja dokumentaalfilmide produtsendina. Alates 2013. aastast töötab ta Eesti Filmi Instituudi peaprodutsendina ning esindab Eestit Euroopa Nõukogu kaastootmisfondis Eurimages.

Jayro_Bustamante.jpg

DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM

Jayro Bustamante, žürii esimees, Guatemala

Jayro Bustamante õppis režiid Pariisi Conservatoire Libre du Cinéma Français'is (2002) ja jätkas stsenaristika õpinguid Roomas Centro Sperimentale di Cinematografias . Tema debüütfilm „Ixcanul” pälvis Berliini filmifestivalil Hõbekaru ja on tänases saanud üle 60 auhinna muudel rahvusvahelistel festivalidel.

Elfar Adalsteins, Island

Elfar aidanud arendada ja toota mitmekülgseid indie-filme ning tema dialoogita lühifilm “Purjeriie”, valiti 2012. aasta Oscari ja BAFTA eelnimekirja ning pälvis arvukalt rahvusvahelisi auhindu. Tema debüütfilm “Lause lõpp” (2019) linastus ka PÖFFil. Tema järgmiseks filmiprojektiks on „Summerlight & Then Comes the Night”.

Mostofa Sarwar Farooki, Bangladesh

Mostofat peetakse Bangladeshi kino üheks juhtfiguuriks. Ta jõudis rahvusvahelisele areenile, kui tema film “Televisioon” (2012) valiti Busani filmifestivali lõpufilmiks. Tema filmid on pälvinud auhindu paljudel filmifestivalidel maailmas ning Bangladesh on kolmel korral esitanud tema filme Oscaritele.

Paul Thiltges, Luksemburg

Paul Thiltges on filmiprodutsent, rahvusvaheline müügiesindaja ja Paul Thiltges Distributions'i tegevdirektor. Alates 1986. aastast on ta asutanud Luksemburgis arvukalt filmiinstitutsioone ja juhib praegu Luksemburgi Produtsentide Ühingut. Paul on koostööd teinud rahvusvaheliselt tunnustatud režissööridega nagu Michael Glawogger, Ari Folman ja Jaco Van Dormael.

Hayedeh Safiyari, Iraan

Hayedeh on Iraani filmimonteerija ja Ameerika Filmiakadeemia liige. Ta on 30 aasta jooksul monteerinud üle 90 täispika mängufilmi ja mitu dokumentaalfilmi. Kaks tema monteeritud ja Asghar Farhadi lavastatud filmi, “Müügimees” (2016) ja “Lahkuminek” (2011), on pälvinud Oscari võõrkeelsete filmide kategoorias.