PÖFF : 2021 : BNFF
President Alar Karis: PÖFF teeb Eesti suuremaks
Uudis
Pöffihunt

Pimedate Ööde filmifestivali lõputseremoonia kõnes rõhutas Eesti president Alar Karis, et riigis, kus on selline festival nagu PÖFF, on uhke elada.

„On uhke elada riigis, kus on niivõrd uhke lennu ja tasemega filmifestival nagu PÖFF. A-kategooria filmifestival nii väikeses riigis. PÖFF teeb Eesti suuremaks,” ütles Karis pühapäeval Estonia kontserdisaali laval.

PÖFFi 25. sünnipäevast rääkides nimetas ta festivali uskumatult varaküpseks. „Olla selles vanuses niivõrd sisukas, laia haarde ja julge mõtlemisega. Ei karda riskida, samas ei tegutse uisapäisa. Teid usaldatakse. Mina 25-aastaselt küll selline ei olnud. Mina olin… ah las see igaks juhuks praegu jääb. Teie olete tunduvalt parem eeskuju.”

President puudutas ka filmipaviljoni teemat. „Tõtt-öelda praegusel pimedal aastaajal saakski filme üles võtta ainult stuudios. Aga seda teil ju ei ole. Veel. Küll ta tuleb! See peab tulema!”

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tsiteeris oma kõnes Prantsuse filmirežissööri Jean-Luc Godard´i, kes olevat öelnud, et igal lool peab olema algus, keskpaik ja lõpp, aga mitte alati selles järjekorras.

„Festival on lõppemas, aga tõenäoliselt ainult selleks, et edasi kesta ja kohe uuesti alustada, sest PÖFF ei lähe, vaid tuleb taas. Sest sellise unikaalse kultuurisündmuse puhul ei ole tegemist projekti, vaid protsessiga. Tegelikult ei ole see isegi protsess, see on missioon, mille taseme ja kvaliteedi tagavad head ideed, aga eelkõige missioonitundega meeskond. Ja see meeskond on olemas.”
Ka tema puudutas filmipaviljoni teemat. „Mul on üks unistus. Ma väga loodan, et ühel päeval kuulutatakse siinsamas välja festivali võitja, kes on teinud oma filmi Tallinna filmilinnakus. Ja see päev kindlasti tuleb,” ütles ta.

Euroopa Filmiakadeemia esimees Mike Downey, kes juhtis PÖFFi põhivõistlusprogrammi žürii tööd, pöördus laval presidendi, linnapea ja kultuuriminister Tiit Teriku poole. „Teil on siin nii erakordne üritus. Ma loodan, et te väärtustate seda.”

Estonia kontserdisaalis toimunud PÖFFi lõputseremoonial jagati välja auhinnad ja austati võitjaid. Esinesid politsei- ja piirivalveorkestri bigbänd ja ansambel Lexsoul Dancemachine. Õhtut juhisid Mait ja Franz Malmsten.

Vaata lõputseremooniat siit.