PÖFFi filmiharidusprogramm Discovery Campus otsib osalejaid!
Uudis
Päevatoimetaja

Kuni 2. oktoobrini on avatud kandideerimine PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Eventi haridusprogrammi Discovery Campuse osalejate leidmiseks. Programmi on oodatud filmimuusikast, filmi visuaalsest keelest ning operaatoritööst huvitatud noored professionaalid.

Filmitööstuse professionaalidele ja talentidele loodud Discovery Campuse meistriklasside ja töötubade programm koosneb sel aastal viiest osast: filmimuusikale pühendatud Music Meets Film, filmi visuaalsele keelele ja filmikunstnikele keskenduv Black Room, stsenaristidele ja lavastajatele mõeldud Script Pool ning noorte näitlejate rahvusvahelisele karjäärile suunatud Black Nights Stars. Lisaks lansseeritakse sel aastal alamprogramm operaatoritele Frame Within a Frame.

Discovery Campuse juhi Triin Trambergi sõnul on programmi eesmärk tuua kokku filmimaailma eri valdkondades tegutsevad professionaalid ja talendid. “Tallinnas on osalejatel võimalus kogenud filmi- ja loomevaldkonna ekspertide ja mentorite käe all saada uusi teadmisi ja ammutada inspiratsiooni. Discovery Campuse põhiteema sel aastal on koostöö, mis on oluline nurgakivi, et edaspidi luua ja laiendada võrgustikke, arendada uusi ideid ja koostööprojekte ning üksteist toetada,” lisas ta.

Uue alamprogrammi Frame Within a Frame lisandumise põhjusena toob Tramberg välja operaatoritöö võtmetähtuse filmide loomisel. “Operaatoriteta poleks filme, mistõttu tundus igati loogiline luua platvorm, mis ühtpidi keskendub just nende jaoks olulistele oskustele ja teadmistele. Ootame programmi kandideerima operaatoreid, kes on huvitatud rahvusvahelise tähelennu alustamisest,” sõnas Tramberg.

Frame Within a Frame programmi ühe osana toimub tunnustatud AFC (French Association of Cinematographers) operaatori Philippe Ros töötuba Camera, Workflow & Creativity, mis keskendub tööprotsessidele olulisusele loovtöös. Lisaks saavad osalejad põhjaliku ülevaate valguse, filtrite, läätsede, kaamera seadete ning värvimise nüanssidest. Programm sisaldab ka käed-külge praktilisi harjutusi, paneeldiskussioone ning case study’sid.

Sel sügisel juba 11. korda startiv filmimuusikale keskenduv Music Meets Film toob Tallinnas kokku mitmed filmi- ja filmimuusika professionaalid. Programm koosneb noortele heliloojatele suunatud loengutest ja meistriklassidest, mis annavad osalejatele praktilisi teadmisi karjääri edendamiseks. Esinejate seas on tunnustatud helilooja John Altman, kes viib läbi meistriklassi mis põhineb talle filmimuusika Emmy-võitnud linateosel RKO 281 (1999). Music Meets Filmi raames saavad osalejad vajalikke teadmisi nii filmimeeskonnas töötamisest, intellektuaalsetest ja rahalistest õigustest kui ka filmimuusika loomeprotsessist.

Filmide visuaalsele keele pühendatud Black Room hõlmab põhjalikku meistriklassikursust valitud filmikunstnikele ja valdkonna professionaalidele. Sel aastal on programmi mentoriks filmikunstnik Kave Quinn, kelle portfooliosse kuuluvad Trainspotting (1996), Emma, (2020), Judy (2019), Diana (2013), Harry Brown (2009), Lawyer Cake (2004) ja paljud teised linateosed.

Kuidas osaleda?

Black Room, Music Meets Film ja Frame Within the Frame programmides osalemiseks on vajalik hiljemalt 2. oktoobriks täita sooviavaldus veebis industry.poff.ee. Välja valitud osalejatega võetakse ühendust oktoobri alguses.

Kontakt email edukalt vahetatud
Soovitud email on juba kasutusel teie profiilis
Soovitud email on kasutusel teise kasutaja poolt
Uue konto ühendamine õnnestus
Uus konto on juba teie alias
Uue konto ühendamine ebaõnnestus