Teisipäevane PÖFF heitleb võidukalt ühiskondlike normide ja vormide sasimikus ning seisab heidutamatult tõe paljastamise eest.
Norra film „Armand” paneb vaataja lapsevanema kingadesse, kel tuleb hakkama saada totaalse jamaga, mida lapse koolis korraldatakse. Olgu öeldud, et pealtnäha harilik film on võitnud juba Cannes'i filmifestivalil ning kandideerib Norrat esindades Oscarile. Samas tuules triumfeerib ka Rumeenia tragikomöödia „Uus aasta, mis ei tulnudki”, mis võidutses Veneetsia filmifestivalil.
Tänastest linastustest üks erilisemaid on aga dokumentaalfilm „Vahimees”, mis avab tundmusrikka loo ühest hiina perekonnast, kes saadavad oma ainsa poja Eesti ülikooli õppima. Rahvusvahelisel esilinastusel on kohal filmitegijad isiklikult.
Avasta kõiki teisipäeval kinodes linastuvaid PÖFFi filme siit!
Rež: H. U. Tøndel; riigid: Norra, Holland, Saksamaa, Rootsi
12. nov, teisipäev kell 20.15 Apollo Kino Solarises
Ühel saatuslikul pärastlõunal tühjas algkoolis tekib Armandi ja Joni emade vahel suur tüli. Kumbki näeb meeleheitlikult vaeva, et tema tõde usutaks. Film pälvis tänavu Cannes’is Camera d’Ori auhinna ja Norra esitas filmi kandideerima Oscarile. „Armand” kandideerib ka Euroopa Filmiakadeemia kolmele auhinnale.
Rež: B. Muresanu; riik: Rumeenia
12. nov, teisipäev kell 18 Kino Sõpruses
Tragikoomiline käsitlus Ceaușescu režiimi langemisest Rumeenias 1989. aastal. Tragikomöödias ristuvad kuue inimese teed keset poliitilisi proteste ja isiklikke heitlusi. Film võitis Veneetsia filmifestivalil nii Orizzonti võistlusprogrammi parima filmi kui ka FIPRESCI žürii auhinna ja kandideerib Euroopa Filmiakadeemia Euroopa avastus auhinnale.
Rež: L. du Pontavice, V. Bonin; riigid: Prantsusmaa, Belgia
12. nov, teisipäev kell 21 Coca-Cola Plaza
Rahvusvahelisel esilinastusel filmikülalised
Vahimees ja tema naine on pühendanud elu ainsale pojale. Kui poeg aga Hiinast lahkub, et õppida Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, peab abielupaar seisma silmitsi emotsionaalse tühimikuga. Hingematva pildikeele ja liigutava muusikaga dokumentaalfilm heidab intiimse pilgu kultuurilisele kohanemisele, perekonna ohverdustele.
Rež: I. Kohei; riigid: Jaapan, Prantsusmaa
12. nov, teisipäev kell 21.15 Coca-Cola Plazas
Poeetiline meditatsioon leinast, armastusest ja lõpetatusest, mis uurib, kuidas need kontseptsioonid on läbi põimunud eredate mälestustega hetkedest, mida inimesed on üheskoos kogenud. Liigutav ja nostalgiahõnguline draama on linastunud Veneetsia, San Sebastiani, Vancouveri ja Busani filmifestivalide võistlusprogrammis.
Rež: Francesca Comencini; riigid: Itaalia, Prantsusmaa
12. nov, reede kell 21 Coca-Cola Plazas
Autobiograafiline lugu isast, tütrest ja armastusest filmikunsti vastu. Francesca Comencini autobiograafiline film on austusavaldus tema isale Luigi Comencinile. See on väga isiklik lugu isa ja tütre koos kogetud hetkedest. Film linastus Veneetsia filmifestivalil, kust võeti kaasa Pasinetti auhind ning Soundtrack Stars eriauhind.
Rež: S. Copti; riigid: Palestiina, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Katar
12. nov, teisipäev kell 18.45 Coca-Cola Plazas
Õnnetus vallandab sündmuste jada, mille käigus paljastuvad valed ja väljaütlemata tõed, mis külvavad lõhesid mitmetahulises patriarhaalses ühiskonnas. Veneetsia filmifestivali Orizzonti programmis parima stsenaariumi auhinna pälvinud film toob esile sügavad kultuurilised ja poliitilised mõõtmed, mis mõjutavad kogukonnaliikmete soo ja rahvuse tajumist.