PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFF tunnustab nimekaid Briti filmitegijaid
Uudis
Päevatoimetaja

Esimest korda annab Pimedate Ööde filmifestival välja DDA Spotlighti auhinna, mille saavad nimekad Briti režissöörid Armando Iannucci ja Francis Annan.

Koos rahvusvahelise filmitööstuse juhtivate suhtekorraldajate sekka kuuluva ettevõttega DDA välja antava auhinna eesmärk on tuua rambivalgusesse oma tegevuse või loominguga filmitööstuse mitmekesisust ja vähemusgruppide kaasamist edendanud filmitegijaid.

Armando Iannucci („Stalini surm”, „Telgitagused”) pälvib tunnustuse oma viimase filmi „David Copperfieldi isiklik elulugu” eest, mis kujutab Charles Dickensi klassikalise romaani pahupidi pööratud versiooni.

Francis Annan saab auhinna filmi „Põgenemine Pretoriast” eest, mis räägib tõestisündinud loo apartheidivastasest aktivistist Tim Jenkinist, kes põgenes 1979. aastal Pretoria vanglast, kuhu ta ebaõiglaselt oli mõistetud.

Iannucci sõnul on tähtis, et filmikunst peegeldaks seda, kes me oleme. „See Charles Dickensi raamat võib olla kirjutatud 170 aastat tagasi, aga see kõnetab meid siin ja praegu. Sellepärast oli meile erakordselt oluline rõhutada erinevuse ja mitmekesisuse tähtsust juba osatäitjate valikul. Loodetavasti annab see film eeskuju ka teistele ajaloolistele draamadele,” ütles ta.

Filmis, mille tegevus toimub viktoriaanlikul ajastul, mängib peaosa India päritolu Dev Patel, ka mitmes teises osas näeme erineva nahavärvi ja päritoluga näitlejaid. Annan avaldas lootust, et tema erakordsel tõsielulool põhinev film inspireerib inimesi astuma kõikjal maailmas välja rassilise diskrimineerimise vastu.

Auhinnatseremoonia toimub pühapäeval, 15. novembril kell 18.15 kinos Coca-Cola Plaza filmi „David Copperfieldi isiklik elulugu” seansi eel, kuhu mõlemad laureaadid on kroonaviiruse tõttu saatnud oma videotervituse. Auhinna kuulutavad välja DDA juht Dennis Davidson ja PÖFFi direktor Tiina Lokk. Filmi „Põgenemine Pretoriast” näeb Coca-Cola Plazas esmaspäeval, 16. novembril kell 18.15. Mõlema filmi piletid on müügil.

F_5_escape_from_pretoria_7e5512f251.jpg

Kaader filmist „Põgenemine Pretoriast”

Suhtekorraldusfirma DDA tähistab tänavu oma 50 sünnipäeva. Tänu neile külastas eelmisel aastal PÖFFi ka Vene autorifilmi suurkuju Andrei Kontšalovski, kes sai siin elutööpreemia ja esitles oma uut filmi „Patt”.

Pimedate Ööde filmifestival kestab 29. novembrini.