PÖFF tunnustab mitmekesisuse edendajaid
Uudis
Pöffihunt

Kolmandat korda annab Pimedate Ööde filmifestival välja DDA Spotlighti auhinna, mille saavad Ali Abbasi ja Sarah Polley.

Koos rahvusvahelise filmitööstuse juhtivate suhtekorraldajate sekka kuuluva ettevõttega DDA välja antava auhinna eesmärk on tuua rambivalgusesse oma tegevuse või loominguga filmitööstuse mitmekesisust ja vähemuste kaasamist edendanud autorid.

Taanis elav iraani režissöör Ali Abbasi pälvib tunnustuse oma viimase filmi „Püha ämblik” eest, milles naisajakirjanik hakkab uurima Iraani pühas linnas Mashhadis toimuvaid prostituutide mõrvu – mida lähemale ta õigluse jaluleseadmisele aga jõuab, seda keerulisemaks see muutub, sest mõrvariks on sõjaveteran, keda peetakse kangelaseks. Filmi aluseks on tõestisündinud lugu: aastatel 2000–2001 tapeti samas linnas 16 naist ja tapja väitis end täitvat jumala käsku.

Ka PÖFFi kavva kuuluvat filmi saab näha reedel, 25. novembril kell 21.30 Coca-Cola Plazas, kus seda esitlevad näitlejad Sina Parvaneh ja Sara Fazilat, ja pühapäeval, 27. novembril kell 17.45 samuti Coca-Cola Plazas.

USA filmitegija Sarah Polley saab auhinna filmi „Naised räägivad” eest, mis jutustab religioosses kogukonnas elavatest naistest, keda on pikka aega seksuaalselt väärkoheldud ja kes otsustavad sellele lõpuks vastu astuda.

Ka seda filmi saab PÖFFi kavas näha veel reedel, 25. novembril kell 16.30 Apollo kinos Solaris.

Auhinna saavad laureaatide esindajad kätte laupäeval toimuval PÖFFi lõputseremoonial, kus osaleb ka DDA asutaja ja juht Dennis Davidson.

Pimedate Ööde filmifestival kestab 27. novembrini.