PÖFF toob ekraanile parimad Saksa filmid
Uudis
Pöffihunt

Pimedate Ööde filmifestivali uute Saksa filmide programm tuleb taas esinduslik.

Goethe Instituudi esitletava kava avab Saksamaa tänavune Oscari kandidaat, äsja aasta parima Saksa filmi auhinna Lola võitnud „Sinu jaoks loodud”. Maria Schraderi romantilises tragikomöödias osaleb Alma ebatavalises eksperimendis, mille käigus peab ta elama koos humanoidist roboti Tomiga, kes on programmeeritud nii, et teha Alma õnnelikuks. Almat kehastav Maren Eggert sai oma osatäitmise eest Berliini filmifestivalil parima näitleja Hõbekaru.
Värske Lola auhinna laureaat on ka aasta parimaks Saksa dokumentaalfilmiks nimetatud „Härra Bachmann ja tema klass”. Maria Speth portreteerib selles väikelinna kõige tavalisemas koolis töötavat kõige ebatavalisemat õpetajat, kes peab Saksamaale elama asunud eri rahvusest õpilastes äratama huvi saksa keele ja kultuuri vastu. Film pälvis Berliini festivalil žürii auhinna ja selle valis oma lemmikuks ka publik.
Austriat esindab mitteingliskeelse filmi Oscari konkurentsis Sebastian Meise žanre nihutav ajalooline draama „Suur vabadus”, milles geist Hans – natsiriigi pärandina oli homoseksuaalsus sõjajärgsel Saksamaal pikka aega kuritegu – kohtub järjekordselt trellide taha sattudes eluaegse vangi, raevuka homofoobi Viktoriga. Film võitis auhinna tänavuse Cannes´i festivali kõrvalprogrammis „Un Certain Regard”.
Kolm filmi linastub esimest korda väljaspool Saksamaad. Põhivõistlusprogrammi kuulub Andreas Kleinerti „Armas Thomas”, mille peategelaseks on Ida-Saksa kirjanik ja filmitegija Thomas Brasch – rebell, keda kommunistlikul kodumaal taga kiusati. Debüütfilmide võistlusprogrammist võib leida Sarah Blaßkiewitzi rassismiteemalise filmi „Ivie nagu Ivie” ja „Põhjusega mässajate” võistlusprogrammist Benjamin Martinsi ajaloolise draama „Varjude tund”, mis põhineb saksa kirjaniku Jochen Klepperi elul: 1942. aastal otsustas ta natside ultimaatumi kiuste jääda kokku oma juudist abikaasa ja kasutütrega.
André Hörmanni ja Katrin Milhahni „Öine mets” kuulub PÖFFi noorte- ja lastefilmide festivali Just Film lastefilmide võistlusprogrammi.
Sarah Blaßkiewitzi „Ivie nagu Ivie” ja Florian Hoffmanni „Sõja sosinad” on varem osalenud PÖFFi filmitööstusürituse Industry@Tallinn & Baltic Event work in progress-programmides.
Kokku on uute Saksa filmide programmis 11 linateost:

Programmi koostaja Christoph Gröneri sõnul küsivad kõik linastuvad filmid, kuidas me tahame elada ja armastada ning kas me oleme valmis aktsepteerima teistsuguseid inimesi enda kõrval.
Goethe Instituudi juhataja Ulrich Ribbert väljendas heameelt, et koostöö PÖFFiga on kestnud juba üle 20 aasta, mille tulemusena on Eesti vaatajate ette jõudnud sadu Saksa filme.
Filme esitlema on oodata esinduslikku Saksa delegatsiooni.
Uue Saksa filmi programmi pileteid saab osta alates 5. novembrist.
Festivali seanssidele pääseb ainult COVID-tõendi esitamisel. Mask on kohustuslik.
Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 12. novembrist 28. novembrini.