PÖFF tegi teatavaks põhjusega mässajad
Uudis
Pöffihunt

14 pikka ja 13 lühifilmi hakkavad Pimedate Ööde filmifestivalil võistlema kinematograafilist loovust ja otsingulisust esindava programmi „Põhjusega mässajad” auhindadele.

„Nende filmide eesmärk on üllatada ja äratada tardumusest etableerunud filmiladvikut,” ütles PÖFFi juht Tiina Lokk.

USA režissööri Alicia J. Rose´i „Eestpalve Bernie Madoffile” on müstiline metamuusikal ühest maailma suurimast finantskelmusest. Belglane Harry Cleven kasutab oma arte povera-stiilis hübriidfilmis „Ajast väljas” segamini nukke ja näitlejaid, et rääkida inimkonnast, kes on kolinud elama Marsile. Filipiini eksperimentaalset punkooperit kujutab endast Khavni film „Armastus on põrgukoer”.

Traditsioonilisele žanrile – ajaloolisele draamale – läheneb innovatiivselt sakslane Benjamin Martins. Tema film „Varjude tund” toob ekraanile saksa kirjaniku Jochen Klepperi traagilise loo aastast 1942, kui ta pidi otsustama, kas jääda kokku oma juudist abikaasa ja kasutütrega. Poola režissöör Piotr Stasik teeb sama ellujäämisdraamaga – tema film „Ööliblikad” räägib poistest, kes põgenevad laagrist, kui internet välja lülitatakse.

Kirgiisi režissöör Marat Sarulu võitis 2014. aasta PÖFFil parima režissööri auhinna filmi „Ümberasumine” eest ja on nüüd tagasi uue tööga „Tuhat unelmat” – kunstnikust, kes loob maailmu, millesse ta iseennast ära kaotab.

Näitlejana tuntud Sophie Lane Curtis esilinastab Tallinnas oma režiidebüüti „Oleme teel”.

Kokku on pikkade filmide programmis seitse maailma-, kuus rahvusvahelist ja üks Euroopa esilinastus.

Pikad filmid:

Lühifilmid:

Filme hindab rahvusvaheline žürii ja välja antakse kaks auhinda, parima pika ja parima lühikese filmi eest. Lühifilmid kuuluvad lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shorts programmi.

„Põhjusega mässajate” programmi pileteid saab osta alates 5. novembrist.

Festivali seanssidele pääseb ainult COVID-19 tõendi olemasolul. Mask on kohustuslik.

Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 12. novembrist 28. novembrini.

Vaata treilereid.