PÖFF kajab vastu üle terve maailma
Uudis
Pöffihunt

88 400 külastust, 1687 külalist 65 riigist ja üle 6800 artikli 93 riigis kokku 19,9 miljardi potentsiaalse kontaktiga.

Ka nii võib kokku võtta 27. Pimedate Ööde filmifestivali.

Festivalist on juba kirjutatud 2350 maailma väljaande rohkem kui 6800 artiklis, sealhulgas suurima rahvaarvuga riikides, nagu India, Hiina ja Ameerika Ühendriigid – kokku ulatub PÖFFi meediakajastuse potentsiaalne auditoorium rahvusvahelise meediamonitooringu firma Meltwater andmetel juba 19,9 miljardi kontaktini, mis tähistab rekordit.

Ka tänavune külastuste hulk ületab mäekõrguselt 2022. aasta tulemust ja on võrreldav rekordilise 2019. aastaga.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on vaatajad pärast koroonapandeemiat kinos tagasi. „Meil oli väga hea programm ja ilmselt aitas kaasa ka see, et inimesed otsivad pingelistel aegadel kultuurist pidepunkti,” ütles ta.

Kahju on tema sõnul sellest, et väliskülalisi jõuab siinse suure hinnatõusu tõttu PÖFFile varasemast vähem. „Kaks kolmandikku külalistest tuleb Eestisse oma raha eest ja räige hinnatõus mõjutab nende käitumist – needki, kes tulevad, kulutavad siin vähem raha.”

Arvestuslikult tõi PÖFF tänavu Eesti majandusse tagasi ligikaudu 11 miljonit eurot.

Veel arve 27. PÖFFi ja selle alafestivalide kohta:

Festivali esitlesid Elisa ja Nordic Hotel Forum. Elisa panustab eesti kultuuri jätkusuutlikku püsimisse, luues ja pakkudes kodumaist audiovisuaalset toodangut ning toetades filmikunsti. Nordic Hotel Forum on olnud PÖFFi külaliste koduhotelliks alates 2008. aastast, 2019. aastal pälviti ka kultuurisõbra tiitel.

Peapartnerid olid Cramo, National Geographic, Postimees, Solaris, Alexela, Lido ja Elke ning partnerid EuroPark, Lux Charter, Lux Express, advokaadibüroo PricewaterhouseCoopers Legal ja Piletilevi.

PÖFF tänab: EAS, Visit Estonia, Kaasrahastanud Euroopa Liit, Eesti Filmi Instituut, Euroopa Komisjon, kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Tallinna kultuuri- ja spordiamet, Visit Tallinn, Creative Europe Media, haridus- ja teadusministeerium, Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023, British Council, justiitsministeerium, rahandusministeerium, Magyar Kulturalis Intezet, Inimõiguste Instituut, Tartu linn, Eesti Olümpiakomitee, lasteombudsman, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Teadusagentuur, sotsiaalministeerium, haridus- ja teadusministeerium, Liszti Instituut, German Films, Goethe Instituut, Taani saatkond, Taani Kultuuri Instituut.

Tallinna linn pani grand prix´ võitjale välja 20 000 eurot, Alexela parimale režissöörile 5000 eurot, Cramo parimale operaatorile 1000 eurot ja Piletilevi parimale Balti filmile 5000 eurot.

Täname ka meediapartnereid: ERR, ETV2, Kuku Raadio, Meedius, Cineuropa, Screen International, Dirty Movies, Variety, Caligari, Enmedia Public Relations, Ruum:um. Samuti koostööpartnereid Apollo Kino, Artise kino, Sõpruse kino ja Tartu Elektriteatrit ning kõiki teisi toetajaid, sponsoreid ja abilisi.

Järgmine Pimedate Ööde filmifestival toimub 8.–24. novembrini 2024. aastal.

PÖFFi fotogaleriisid vaata SIIT.

PÖFF TV-d vaata SIIT.

PÖFFi lõputseremooniat vaata SIIT.