PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi veebikino toob koju festivali võidufilmid
Uudis
Pöffihunt

PÖFFi veebikino toob alates 29. novembrist vaatajatele koju kätte ligemale 30 filmi äsja lõppenud festivali kavast.

Kodustele ekraanidele jõuavad:

Lisaks värsketele auhinnafilmidele saab näha valikut PÖFFi programmist.

Kasahstani režissööri Ädilhan Jeržanovi eksootiline absurdikomöödia „Karjaimmuunsus”, milles korrumpeerunud külapolitseinik satub sekeldustesse, kui koroonaviiruse tõttu saabub külla kõrge kontrollkomisjon, oli põhivõistlusprogrammi kõige populaarsemaid filme.

Prantsuse režissööri Jean-Christophe Meurisse´i „Veriapelsinid” – komöödia, mis enam mustemaks minna ei saagi – kogus publikut „Öiste värinate” programmis.

Välja müüdi doc@PÖFFi programmis linastunud Belgia režissööri Volkan Üce dokumentaalfilmi „Kõik hinnas” seansid – tegu on humoorika pilguheiduga Euroopa turiste teenindava Türgi Riviera kuurorthotelli kulisside taha.

Venemaa filmikunsti esindavad veebikinos Aleksei Kozlovi „Südametunnistus”, Aleksei Fedortšenko „Viimane “Kallis Bulgaaria””, Andrei Zaitsevi „Blokaadipäevik” ja Julia Bobkova dokumentaalfilm „Stanislavski. Elujanu”.

Elle Kulli elutööauhinnale on pühendatud filmid „Ukuaru” ja „Surma hinda küsi surnutelt”.

Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film kavast on veebikinos „Diiler” (Belgia), „Busteri võlumaailm” (Taani), „Vanad head ajad” (Poola), „Üüriline” (India-USA), „Vanem” (Venemaa), „Perekond” (Šveits), „Simm Nööp ja Metsik 13” (Saksamaa), „18 kHz” (Kasahstan) ja „Tuleviku lapsed” (Saksamaa).

Lisaks saab tasuta näha kaht kassetti #noorfilmitegija, kuhu on koondatud lühifilmid, mis on valminud PÖFFi noorte stipendiumikonkursi raames.

Enamikku filmidest saab vaadata kuni 19. detsembini ja kava täieneb jooksvalt. Näiteks jõuab lähipäevil ekraanile PÖFFi teise elutööauhinna laureaadi Carlos Saura viimane film „Kogu ilma kuningas". 15. detsembrist on aga ekraanil Goethe Instituudi esitletav Saksa filmide programm, kuhu kuuluvad „Härra Bachmann ja tema klass”, „Viimane hukkamine”, „Varjude tund”, „Ivie nagu Ivie” ja „Sinu jaoks loodud”.

PÖFFi põhiprogrammi veebikino piletid maksavad kaheksa eurot, mitmekesi vaatamise piletid 15 eurot. Just Filmi pilet maksab viis, mitmekesi vaatamise pilet kümme eurot. Paljudel filmidel on eestikeelsed subtiitrid.

Veebikino filme saab vaadata ainult Eestis.

PÖFFi veebikino tegutseb Elisa veebiplatvormil Elisa Stage, mida on võimalik külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet.

PÖFFi veebikino vaata siit.