PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi veebikino näitab Soome löökfilme
Uudis
Pöffihunt

Esimest korda on Eesti vaatajate ees uued populaarsed Soome filmid.

Juunis on nüüdsest Elisa Stage´i platvormil poff.elisastage.ee tegutseva PÖFFi veebikino uued filmid pärit Soomest. Enamikku neist pole Eestis varem näidatud.

75-aastane Inkeri virutab filmis „Terasest leedid” oma abikaasale Tapiole panniga pähe ja põrutab oma kahe vanema õega pöörasele reisile läbi Soome. Pamela Tola draamakomöödia kogus 2020. aastal Soome kinodes 247 000 vaatajat, mis teeb sellest populaarsuselt aasta teise filmi Disney lasteanimatsiooni „Lumekuninganna II” järel ja „Teneti” ees. Film kandideeris Euroopa filmiakadeemia aasta parima komöödia auhinnale ja on nomineeritud ka kolmele Soome filmiauhinnale Jussi, sealhulgas parima filmi kategoorias.

Kõigil Miika Nousiaineni raamatu „Vaarikalaevukesepõgenik” fännidel – ja muidugi mitte ainult neil – tasuks vaadata filmi „Metsahiid”, mis põhineb kirjaniku samanimelisel menuromaanil. Pasi peab oma endises kodukohas tegutsevat väikest vineeritehast saneerides otsustama, kumb on tähtsam: kasumlikkus või seal töötavate inimeste saatus. Päevakajaline ja terav teema põimub mõnusa huumoriga. Lüübeki filmifestivalil võitis Ville Jankeri film publikuauhinna ja selle peaosatäitja, „Tundmatust sõdurist” tuttav Jussi Vatanen kandideerib ka Soome filmiauhinnale Jussi.

„Vehkleja” režissööri Klaus Härö filmis „Tundmatu meister” avastab eakas kunstikaupmees tundmatu meistri alahinnatud maali, mis on tema hinnangul väärt kullakoormat. Oma karjääri viimast, kõige suuremat tehingut ette valmistades tuleb tal silmitsi seista moodsa kunstiäri küünilisusega ja ümber hinnata oma suhted tütre ja tütrepojaga, kellest ta on võõrdunud. Nimekal Toronto filmifestivalil 2018. aastal esilinastunud südantliigutav draama kandideeris neljale Soome filmiauhinnale Jussi.

Lapsi peaks rõõmustama Joona Tena film „Supermerisiga”, mis põhineb Paula Noroneni samanimelisel raamatusarjal. 11-aastane Emilia saab oma merisea käest hammustada, mis muudab ta supervõimetega meriseaks, kelle missioon on päästa mürgitatud heeringad. Tegu on 2018. aasta Soome populaarseima lastefilmiga, mida näitas menukalt ka PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film.

Jätkuvalt on PÖFFi veebikino ekraanil filmid „200 meetrit”, „David Copperfieldi isiklik elulugu”, „Kliimaks” ja „Palju õnne sünnipäevaks!”. Lastele on kavas „Lumeinimese perekond”.

PÖFFi veebikino on aasta ringi tegutsev virtuaalne kinosaal, milles näitame põnevaid ja erilisi filme, lisaks saate osa PÖFFi harufestivalidest, nagu HÕFF ja Tartuff. Kõike seda kodust lahkumata, teie enda mugavas tugitoolikinos – üle terve Eesti!