PÖFF : BNFF
PÖFFi neljapäev täidab meeli kirgliku elujanu ning hulljulgete ulmadega
Uudis
Pöffihunt

Siit leiad lood sellest, kuidas peadpööritavalt kõrgel asuvate unelmateni küündides ja murdva raskuse kiuste kahe jalaga maa peal püsida, et elus pidurdamatult edasi liikuda. Neljapäevane valim pakub eriliselt mõtterammusaid palasid kõigile neile, kes ei karda olemise sügavamatel tasanditel seigeldes eksida ega kukkuda.

Me kõik teame. Elu ei söanda alluda suure hoolega tulevikuks hakkama seatud soovidele. Tänane filmiprogramm on üheti lootusetu unistajana peadpidi roosamanna pilvedes, kuid küürutab samal ajal marraskil põlvedega saatuse poolt lööduna maas. Elu juhtub ja niidab jalust.

PS! Tule varem kinno. Passide ja piletite kontroll võtab aega. Uudista kõiki tänaseid PÖFFi seansse siin.

F_2_make_the_devil_laugh.jpg

Las saatan naerab

Neljapäev, 25. nov kell 17:30, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Naiivne idealist pani toime võika kuriteo, et kaitsta oma ema Yukikot ja nooremat õde Madokat koduvägivalla eest. See on lugu tänapäeva samuraist. Võimas südantlõhestav draama kirjeldab palavikulist võitlust ellujäämise nimel väärikuse ja kustumatu optimismiga. Üks kõige ootamatumaid ja kahe silma vahele jäänud avastusi Aasia sõltumatul kinoskeenel. Rabavalt jahmatav lõpplahendus jääb kriipima veel kauaks pärast lõputiitreid.

F_5_Snowing_Darkness.jpg

Pimestav lumi

Neljapäev, 25. nov kell 18:45, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Rumeenia võidukäik filmifestivalidel jätkub, ent kõige ebatavalisem ja mitmetähenduslikum luurab ikka salapärases pimeduses. Lavastaja Teo üritab meeleheitlikult põgeneda valusa isikliku kaotuse eest uue ja ambitsioonika filmi proovidele. Sammhaaval hakkavad delikaatsed eksperimendid väljamõeldud ja tõeliste sündmustega, mis põhinevad omaenda kogemustele, kannatustele ja tähelepanekutele, paljastama absurdseid kokkusattumusi ja hirmutavaid konflikte.

F_6_The_Generation_of_Evil.jpg

Kurjuse generatsioon

Neljapäev, 25. nov kell 19:00, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Leedu filmikunsti iseõppijast enfant terrible Emilis Vėlyvis toob vaataja ette impulsiivselt pingelise ja ettearvamatu thriller'i, kus keritakse lahti nutikalt varjatud juhtlõngu ja otsitakse verise mineviku pärandi teisi jälgi. Mitte keegi ei tee välja poodud tundmatust, kes leitakse ühel süngel hommikul Leedu provintsilinnakeses. Ambitsioonikas uurija, kes otsustab jõhkra mõrtsuka iga hinna eest tabada, kahtlustab külmaverelist mõrva.

F_4_Big_Night.jpg

Viimane võimalus

Neljapäev, 25. nov kell 20:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas Josabeth Alonso

Film jälgib üht pikka õhtut ja ööd Dharna elus, kes on seaduskuulekas ja rahuarmastav geist kosmeetik. Kui ta teada, et ta on sattunud narkomaanide nimekirja sellest, peab ta enda elu päästmiseks andma endast parima. Dharna põrguteekonda saadab kindlakäeline lavastajatöö, tehes filmist farssidest koosneva komöödia, mis kritiseerib teravalt väärastunud väärtustega ühiskonda.

F_7_A_Thousand_Hours.jpg

Tuhat tundi

Neljapäev, 25. nov kell 20:45, Coca-Cola Plaza
Külas filmitegijad

Taani indie-film „Tuhat tundi“ on melodramaatiline ja kinolik soundtrack tervele põlvkonnale, mis koosneb unistajatest, segaduses olijatest, ennast kaotanutest ja elupõletajatest. Rootsis Skurupi rahvaülikooli kinokooli lõpetanud režissöör Carl Moberg peab kunstilistest kogemustest sügavaimaks pildi ja muusika ühendamist ja tunnet, et muusika jutustab lugu. Tema esimene täispikk film räägib muusikutest ja sellele on kirjutanud muusika terve hulk noori tõusvaid Skandinaavia heliloojaid.

F_5_Alice_Through_the_Looking.jpg

Alice kadunud jänese otsingul

Neljapäev, 25. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Mis juhtub siis, kui pärast Imedemaad avastab Alice end hoopis Brexiti-järgses Ühendkuningriigis? Filosoofiatudeng Alice’i maailm pöördub pea peale ühel maskipeole järgnenud hommikul, mil eelneval ööl leitud hingesugulane Jänes on pärast meeletut õhtut 21. sajandi müstikale omaselt õhku kadunud ilma ainsatki jälge jätmata. Tagatipuks ilmneb, et kogu vallatusi täis ööd on kommenteerinud lihast ja luust Slavoj Žižek isiklikult.