PÖFFi neljapäev käib femme fatale'ide taktikepi järgi
Uudis
Elise Jagomägi

Tänased filmid küütlevad kahe äärmuse vahepeal – ühes otsas enda tehtud vigade vaikiv omaksvõtt, teises aga vastu ahast rinda trummeldavad süüdistused. Kuidas rääkida sellest, mis juhtus, ilma ütlemata, kui palju see haiget teeb?

PÖFFi neljapäev on võimsate, riskantsete ning sisuküllaste lugude päralt. Kinolinadele jõuavad nii mahlaselt noolitud kiresõõmud kui ka kibemõrudalt valusad dokumentaalkaadrid poliitmehhanismidest. PÖFFi neljapäevastest esilinastusest kõige märgilisema koha haarab kindlakäeliselt endale „Himude jõgi”, kus voolab pidurdamatult üle kallaste ajav iha. Sellele järgneb võrratult vürtsikas ja originaalne lugu ühest Indias asuvast kvartalist, mida ükski turismibuss ealeski ei läbi. Neid ja palju teisi linastusi jääb kroonima aga dokumentaalfilm „Kui lilled ei vaiki”, mis jõuab vaatajateni tänu eksiilis tegutsevale Valgevene filmifestivalile Northern Lights.

Vaata kõiki neljapäeval PÖFFi kavas linastuvaid filme siit.

F_1_River_Of_Desire

Himude jõgi

24. nov, neljapäev kell 20:45, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör S. Machado jt

Kolm venda satuvad salapärasesse, kuid igavasse kadunud linna. Olude sunnil elavad nad ühe katuse all. Rõõm koos elamisest sunnib keskmist venda Dalbertot tooma samasse majja ka oma sensuaalse uue abikaasa Anaira… Tuntud Brasiilia filmitegija Sergio Machado kingib meile haarava loo, mis paneb meid tundma niisket ja higist kirge ja iha omaenda nahal.

F_2_Amar_Colony

Amari kvartal

24. nov, neljapäev kell 21:30, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör S. Chauhan jt

„Amari kvartal“ kujutab elu ennast koos selle psühholoogiliste keerdkäikude, skandaalide ja poliitikaga. Maja elanikud kehastavad mitme sugupõlve humaansust, mis on koondunud piiratud oludesse. Inimesed kohtuvad, räägivad, petavad, neil on saladused ja nad söövad koos, nad armastavad üksteist ja kasutavad üksteist ära, usuvad jumalasse ja keelduvad suremast. Puhta värvipaleti ja romantilise dekadentliku olustikuga film vaatleb satiiriliselt kogu inimkonda.

F_4_Cold_As_Marble

Külm kui marmor

24. nov, neljapäev kell 18:30, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör A. Rustamov

Ravimata haavad, meeletud ihad ja salakavalad reetmised pääsevad valla ses erootilises, iroonilises, lummavalt hämmeldavas kaasaegses aserbaidžaani psühhotrilleris. Piinatud ühe silmaga Kunstnik armastab kirglikult seiklushimulist Naist, kes on kummalises abielus ja suuteline kõigeks. Ta ahvatleb, provotseerib, vastandab ja esitab ülimalt häbelikule Kunstnikule väljakutseid, mis näitavad teda tõelise femme fatale’ina.

F_1_When_Flowers_Are_Not_Silent

Kui lilled ei vaiki

24. nov, neljapäev kell 19:15, kino Artis

Külas režissöör Andrei Kutsila

Suvi 2020, Valgevene. Presidendivalimised on just lõppenud. Aljaksandr Lukašenka on ülekaalukalt võitnud ja vaatamata opositsiooni protestidele tulemuse usaldusväärsuse kohta surub julmalt maha kõik rahumeelsed demonstratsioonid. See on liigutav ja väga isiklik lugu Poolas elavalt valgevene režissöörilt, kelle õde vangistati samuti nagu paljud teisedki vaprad naised, kes läksid tänavatele, lilled käes.

F_1_Traces

Jäljed

24. nov, neljapäev kell 17:45, Coca-Cola Plaza

Balti esilinastusel külas režissöör D. Turić

Ana töötab antropoloogina ning tal on haruldane mittenakkav nahahaigus, millega ta ei taha leppida ning mida ta üritab meigiga varjata. Oma teaduslikus uurimustöös järgib Ana kadunud sugupõlvede uskumusi ja tavasid. Tema tähelepanu köidavad veidrad graveeringud ja sümbolid hauakividel ühe kõrge mäe lähistel. Ana usub, et kadunud kallimad ja esivanemad üritavad temaga salapäraselt jäetud märkide kaudu ühendust võtta.

F_4_Parade

Paraad

24. nov, neljapäev kell 20:45, kino Solaris

Mõned asjad on siin elus igavesed. Abielu üldjuhul mitte. Verinoorelt abiellunud Miglė on juba 26 aastat olnud lahutatud oma endisest abikaasast, kes talle ühel päeval helistab ning teenet palub. Pärast ema surma leiab mees, et on paras aeg uuesti abielluda. „Paraad” on puhas nauding! Suurepärane näide elegantselt krõbedast huumorist, mis on originaalne ja meisterliku täpsusega doseeritud just nende teemade kohale, mille üle ei tohiks nalja teha.

F_11_Amusia

Amuusia

24. nov, neljapäev kell 17:45, kino Artis

Amuusia on ühe haruldase haiguse nimetus: nii kutsutakse suutmatust kuulata muusikat. Film ehitab selle ümber õrna ja intrigeeriva armuloo. Loo võttepaigaks on ulmeline, korralik ja harmooniline külake Itaalias. Tänu Itaalia operaatori Luca Bigazzi („Kohutav ilu”) võrratule kaameratööle areneb film hingematvaks visuaaliks. Selles soojas ja nostalgilises atmosfääris, kus iga värv on tähendusrikas, armuvad kaks noort ja ilusat peategelast.

Teised külalised

Kõne taevast. Austusavaldus Kim Ki-dukile, külas produtsent A. Veeber, helilooja, S.Grünberg jt

Sinu armas naeratus, rahvusvahelisel esilinastusel külas režissöör ja produtsent L. K. Wai

Trio, külas režissöör B. Dorj, näitleja K. Batjantsan jt

Topelt elu, rahvusvahelisel esilinastusel külas režissöör E. Yo

Mandariinid, külas produtsent I. Felt ja näitleja E. Nüganen