Pimedate Ööde filmifestivalil said intervjuud ligi 100 filmitegijaga teoks tänu idufirmale Ruum:um, mis võimaldab kõigil huvilistel luua oma taskuhäälingusaade.
Eesti idufirma Ruum:um lõi hiljaaegu pop-up stuudio Ruum:um Space, kus igaüks saab teha oma taskuhäälingusaate või videoblogi. „Pole tähtis, kas inimene teeb taskuhäälingusaadet esimest korda või on kogenud videoblogija, sest Ruum:um Space aitab luua kvaliteetset sisu, ilma et selleks oleks vaja osta kallist tehnikat või teada, kuidas tehnika töötab,“ seletas üks firma rajajaid Toomas Kants.
Kantsi sõnutsi on Ruum:um Space’i seni edukalt kasutanud nii sõpruskonnad, kellel pole olnud taskuhäälingusaadete tegemiseks vajalikku tehnikat, kui õppevideoid valmistavad firmad. See on mugav ja lihtne, hinnad on taskukohased ja asukoht suurepärane. „Professionaalse taskuhäälingusaate või videoblogi tegemiseks on vaja tulla lihtsalt Ruum:um Space’i stuudiosse, sest siin on kõik olemas ja autor saab keskenduda sisule,“ rääkis Kants. Ruum:um Space’i kasutaja saab soovi korral teha otsesaadet ja kui materjal on salvestatud, saadab Ruum:um failid autorile, et too saaks neid sotsiaalmeediaplatvormidel jagada.
Ruum:um Space on olnud tänavusel PÖFFil väga populaarne, sest just selles pop-up stuudios salvestati kõik „Meet The Filmmakersi“ intervjuud. Intervjuuks valmistumine võtab kõigest mõne minuti, sest filmitegijad saavad lähedal asuvast hotellist või kinost tulles lihtsalt stuudiosse astuda. Stuudios on intervjueeritud üle 100 külalise ning kui liita kokku videod ja taskuhäälingud, on sisu loodud enam kui 1600 minuti jagu.
Ruum:um Space’i stuudios lindistatud „Meet The Filmmakersi“ taskuhäälinguid saab kuulata Spotifyst ja videoid vaadata PÖFF TVst Elisa Stage’i platvormil.
Ruum:um Space on mõeldud enamaks kui ainult loometööks. Vanemad saavad salvestada laste jaoks unejutte, firmade müügiosakonnad teha õppevideoid, videoblogijad luua sisu kodustuudiost eemal ja niši-suunamudijad jõuda oma jälgijaskonnani taskuhäälingusaate kaudu.
Tulevikus tahab Ruum:um saada esimeseks täisautomaatseks pop-up stuudioks ja avada Ruum:um Space’i paljudes maailma linnades. Esimene katsetus PÖFFil oli edukas ning Ruum:um Space on tõestanud oma potentsiaali töövahendina, mis annab inimestele hääle ja võimaldab neil astuda loomemaailma.