PÖFFi laupäev hoiab vaimset tervist ja vabastab sügavatesse tunnetesse peitunud hirme
Uudis
Pöffihunt

Miks ei mahu suured emotsioonid inimesesse ning nende tundmiseks tuleb endast välja minna? Laupäevane filmivalik läheb avastama sisemaailmu, kus võtab lisaks armastusele maad ka väga palju hirme. Siin leidub suuri südameid, mis valutavad hirmust kaotada oma teine pool. Samuti ka neid eksinud hingi, kes kardavad kaotada hoopis iseennast.

Täna on päev need tunded kogu ulatuses mõtteisse laiali laotada ja täiel rinnal läbi tunda.

Vaata kogu laupäevast kava siin.

F_2_Dark_Heart_of_the_Forest.jpg

Metsa tume süda

Laupäev, 20. nov kell 15:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

„Metsa tume süda“ on liigutav film üksildusest ning armastuse ja rahu otsingutest, räägitud läbi noorte, kellel ei ole kunagi harjumuspärases mõttes perekonda olnud. Autorid on suutnud filmikunsti vahenditega tabada metsa pulbitsevat hinge ja loonud tugevaid sümboolseid allhoovuseid. Müstilise akustikaga kirikus salvestatud helikujundus, täpselt toone ja pooltoone tabav lavastus ning meeleolu kandev operaatoritöö hoiavad vaatajat endaga.

F_4_quicksand.jpg

Vesiliiv

Laupäev, 20. nov kell 15:45, Coca-Cola Plaza
Külas filmitegijad

Suze kolib koos oma eestlasest abikaasaga Amsterdamist väikesele Hollandi saarele, et elada rahulikku pereelu koos 6-aastase elavaloomulise tütrega. Kõik muutub, kui külla saabub Suze’i ekstravagantne ema Helena ning teatab, et tal on peas kasvaja. Eluaegse näitlejana oskab Helena hästi süütundele rõhuda ja vastutustundlikul Suze’il ei jää muud üle kui hakata reisima linna ja kodu vahet, et rahuldada nii oma ema kui ka tütart.

F_2_erasing_frank.jpg

Franki kustutades

Laupäev, 20. nov kell 16:15, Coca-Cola Plaza
Külas režissöör Gábor Fabricius

On aasta 1983, raudse eesriide taga Budapestis. Robert Frank on võimuorganitele pinnuks silmas oleva punkbändi karismaatiline ja vali esinumber, kes on oma põlvkonna üks juhtivaid hääli totalitaarse režiimi vastu mässamisel. Kui aga politsei Franki taltsutamise meetmena psühhiaatriahaiglasse saadab, peab noormees võitlema iseendaks ja oma tõekspidamistele truuks jäämise nimel. „Franki kustutades” esilinstus Veneetsia filmifestivalil.

F_6_on_our_way.jpg

Oleme teel

Laupäev, 20. nov kell 20:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Oma esimest peaosa mängiv Micheál Richardson on Liam Neesoni ja lahkunud Natasha Richardsoni poeg. Tema esitatud Henry igatseb kurbusega taga oma ema, keda mängib näitleja nõbu Daisy Bevan. Juba tunnustust leidnud noor naisnäitleja Sophie Lane Curtis võtab ette kireva ja üleloomuliku indie-filmi. Kronoloogiat mitte järgiva loo ülesehitus on mitmekihiline ja ulatub läbi läbi viie ajajoone ning kahe riigi.

F_2_WHO_IS_SLEEPING_IN_SILVER_GREY.jpg

Kes magab hõbehallis

Laupäev, 20. nov kell 20:45, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Cheng Die töötab klaveriõpetajana. Ta sündis keerulises keskkonnas, täis vaikust ja kaost, ning kasvas, taustaks ema pidev nutt ja hala. Muusika on Cheng Die ainus trööst ja ta vaimu ergastav jõud. Siis selgub aga, et Cheng Die on mässitud kirglikku ja keelatud armusuhtesse abielumehega, tema aus nimi on häbistatud. „Kes magab hõbehallis“ on hinnaline filosoofiline taies, mis paljastab uue ja võimsa hääle Hiina arthouse-režissööride skeenel.

F_1_a_vanishing_fog.jpg

Hajuv udu

Laupäev, 20. nov kell 15:00, Coca-Cola Plaza

Ühtviisi ülev ja sügav „Hajuv udu” on kõikidele gurmaanidele, kes oskavad hinnata perfektsuseni viimistletud filmi õrna toorust. Neile, kes armastavad filmikunsti selle kõige pöörasemates avaldumisvormides ja sügavaimates eksistentsiaalsetes kihtides. Režissöör, stsenarist, produtsent ja monteerija Augusto Sandino seob unikaalse käekirjaga oma mõtete poeesia „Hajuva udu” visuaalsesse keelde.