PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi filmitööstusüritus toimub tänavu virtuaalselt
Uudis
Pöffihunt

Pimedate Ööde filmifestivali rahvusvaheline filmivaldkonna professionaalidele suunatud suursündmus Industry@Tallinn & Baltic Event kolib selleks sügiseks veebi.

Põhjuseks on tõenäoliselt ka sügisel kehtivad reisimisega seotud piirangud, mis ei luba suurel osal külalistest Tallinna tulla või seovad siia saabumise liikumisvabaduse kärpimisega.

„Teeme seda raske südamega, aga me ei taha võtta riske,” ütles ürituse juht Marge Liiske. Vastava otsuseni jõuti pärast konsulteerimist terviseametnikega, kelle prognoos ei ennusta sügiseks viiruse vaibumist.

Veebi kolimine annab Liiske sõnul samas võimaluse üritust laiendada ja avab ukse neile, kes ei saaks muidu ajapuudusel või kauguse tõttu Tallinna tulla. Ühtlasi on see hea võimalus katsetada uuenduslikke digitaalseid lahendusi.

Endiselt jätkub valmivate või kavandatavate filmiprojektide vastuvõtt Baltic Evendi kaastootmisturule, filmi- ja telesarjade stsenaariumite võistlusele Script Pool ning Põhja- ja Baltimaade stsenaristide projektitutvustuste foorumile POWR Baltic Stories Exchange. Vastuvõtt lõpeb 21. septembril.

Ürituse delegaatidele ja akrediteeritud välispressile garanteeritakse ligipääs üritustele ja Pimedate Ööde filmifestivali kavas olevatele filmidele.

Industry@Tallinn & Baltic Evendi programmi kuuluvad veel seminarid, õpikojad, meistriklassid ja vestlusringid, mis käsitlevad filmitööstuse ja teleturu aktuaalseid teemasid. Samuti leiab esimest korda aset PÖFFi Akadeemia, kus saavad end täiendada filmindusega seotud erialade esindajad alates näitlejatest ja lõpetades heliloojatega.

Programmi esimesed üritused ja esinejad avalikustab Industry@Tallinn & Baltic Event septembris.

Pimedate Ööde filmifestival leiab tänavu aset 13.–29. novembrini. Koroonaviiruse levikust tulenevalt on ette valmistamisel mitu võimalikku stsenaariumit, sealhulgas toimumist hübriidfestivalina või halvimal juhul tervenisti virtuaalsel kujul.