PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi avatseremoonia pakub kunstilist elamust
Uudis
Elise Eimre

Tule ja tähista pidulikult meiega aasta ühe kõige olulisema kultuurisündmuse saabumist! Pimedate Ööde filmifestivali avatseremoonia toimub neljapäeval, 12. novembril algusega kell 19 kinos Coca-Cola Plaza.

Lõpuks ometi! Pikisilmi oodatud PÖFF on kohal ja avab siinmail enneolematu hübriidfestivali vormis pidulikult uksed erakordsetele filmielamustele. Veel jõuad varuda endale avatseremoonia piletid ning panna lipsu kõrvale hakkama ka soliidse maski.

Avatseremoonia toimub iSense saalis, kus antakse üle ka Bruno O'Ya nimeline noore näitleja preemia. Õhtu pakub festivalimelu saatel elamusi kahes osas. Lavastaja Ingmar Jõela etendus „Äike” sünteesib mõtliku allegooriana aega, mille keerises parasjagu oleme. Alyona Movko audiovisuaalse vaatemängu taustal põimuvad Maarja Nuut & RUUM esituses muusika ning Gustav Suitsu luule.
Õhtut juhib Tambet Tuisk.

PÖFFi avab fookusriigi Saksamaa provokatiivne film „Enfant terrible”. Portreefilm Saksa autorikino suurkujust Rainer Werner Fassbinderist kuulub Euroopa filmiakadeemia aasta parimate mängufilmide eelvalikusse.

Fassbinder saanuks tänavu 75-aastaseks. Radikaalne lavastaja ja veendunud elupõletaja kehastab režissöör Oskar Roehleri avameelses filmis nii geeniust kui despooti, kes hävitas korraga ennast ja oma lähedasi, olles sageli vastuolus iseenda ja ühiskonnaga. Ta suri kõigest 37-aastasena narkootikumide üledoosi tõttu, jõudes enne seda teha üle 40 filmi, millest paljud on läinud ka maailma filmiajalukku.

„Enfant terrible” treiler.

F_1_enfant_terrible_95842155d5.jpg
Kaader avafilmist „Enfant terrible”

NB! Avatseremoonia meelespea