NÖFF andis välja Leida Laiuse auhinna
Uudis
Pöffihunt

Leida Laiuse mälestusauhinna pälvis Elen Lotman oma silmapaistva operaatori töö eest.

Laureaadi kuulutas Raplas toimuv Naiste Ööde filmifestival ehk NÖFF välja oma avatseremoonial, mis leidis aset 11. märtsil.

Traditsiooniliselt saab Leida Laiuse nimelise rändauhinna noorema põlvkonna naisfilmitegija, kelle tegevus eesti filmikunsti edendamisel ja arendamisel on olnud silmapaistev. Auhinda annab 2019. aastast välja Naiste Ööde filmifestival.

Moonika Siimets ütleb Eleni kohta nii: "Ta on ilmselt ainukene või vähemalt sellisel tasemel ainuke naistest, väga edukas filmioperaator Eestis, kes pidevalt tegutseb suurte mängufilmide juures. See on väga eriline, kuna naisi operaatorite hulgas praktiliselt pole maailmaski ja see näitab erilist sitkust ja vaprust ja andekust.

Varem oli auhinna pälvinud filmirežissöör Moonika Siimets, režissöör ja operaator Marianne Kõrver, produtsent Katrin Kissa.

Auhinnaks on Hille Palmi skulptuur „Igavene tants”, millega stuudio Tallinnfilm premeeris 1985. aastal Leida Laiust filmi „Naerata ometi” eest. Auhinna pani režissööri mälestuse jäädvustamiseks välja tema ristitütar Helve Kuuskmann.

PÖFFi sõsarfestival NÖFF leidis aset 8.–12. märtsini Raplas ja Märjamaal. Alateemaks oli tänavu „Naise tervis".

Festivali filmiseansse ja üritusi külastas kokku ligemale 600 inimest.

Täpsemalt vaata siit ja siit.