Mikk Granströmist sai filmiakadeemia liige
Uudis
Pöffihunt

Euroopa filmiakadeemia nimetas oma liikmeks PÖFFi korraldaja Mikk Granströmi.

Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film peakorraldaja ja PÖFFi administratiivjuht sai kutse koos 709 Euroopa filmindustegelasega, kelle nimed akadeemia täna välja kuulutas.

„Pühendumuse eest Euroopa filmitööstusele ja tähelepanuväärse panuse eest Euroopa filmi nähtavuse suurendamisse,” on kirjas kutses.

Mikk Granström on korraldanud PÖFFi alafestivali Just Film alates 2007. aastast. Ta on PÖFFi filmikooli eestvedaja ning paneb kokku ka PÖFFi keskkonna-, teadus- ja spordifilmide programmi. Sügisel kaitseb ta Tallinna Ülikoolis doktoritööd õpistrateegiatest.

„See kutse on tunnustus kogu PÖFFile, et meid rahvusvaheliselt märgatakse ja meie tööd kõrgelt hinnatakse,” ütles Granström.

Euroopa filmiakadeemia nimetab uusi liikmeid kord aastas ja tänavu said Eestist kutse veel režissöör Anna Hints, produtsent Marianne Ostrat, režissöör ja produtsent Liis Nimik ning filmilevitajad Kadri Tarkin, Katre Valgma ja Tanel Vettik.

Maailmanimedest leiab värskete kutsutute seast näiteks Cate Blanchetti, Matteo Garrone ja Cristi Puiu.

Kokku on Euroopa filmiakadeemial 5000 liiget, neist 31 Eestist. Alates 2000. aastast kuulub akadeemiasse ka PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk.

Euroopa filmiakadeemia president on Prantsuse näitleja Juliette Binoche.

Vaata uute liikmete nimekirja SIIT.