PÖFF : BNFF
Menukas PÖFFi avafilm on nüüd kinodes
Uudis
Pöffihunt

Tahumatu hollandi merekaru veab kohvikus kihla, et abiellub esimese naisega, kes uksest siseneb.

Nii intrigeerivalt algab nimeka Ungari režissööri Ildikó Enyedi romantiline draama „Minu abikaasa lugu”, mis avas mullu Pimedate Ööde filmifestivali ja jõuab nüüd piiratud arvu seanssidega Eesti kinode ekraanidele.

Tegu on eelmise aasta PÖFFi kõige populaarsema linateosega.

Ungari kirjaniku Milán Füsti paljudesse keeltesse, sealhulgas eesti keelde tõlgitud romaanil põhinev film on lugu armastusest ja armukadedusest, mida on nimetatud ka eepiliseks suhtedraamaks.

„Minu jaoks on selle raamatu tuum vabadus. Vaba inimene on ilus. Vabadus on see, mis meid teise inimese juures kütkestab, aga suhetes püüame seda vabadust kontrollile allutada ja hävitada,” ütles Postimehele antud intervjuus Enyedi ise, kes käis PÖFFi avamise puhul ka välkvisiidil Tallinnas.

Suure rahvusvahelise koostööfilmi peaosades astuvad üles Bondi-tüdruk Léa Seydoux ja Gijs Naber.

Ildikó Enyedi tuntumad filmid on „Minu 20. sajand”, mis võitis 1989. aastal Cannes´i filmifestivalil parima debüüdi Kuldkaamera, ja „Ihust ja hingest”, mis sai 2017. aastal Berliini filmifestivalil Kuldkaru ja kandideeris ka Oscarile.

„Minu abikaasa lugu” esilinastus eelmisel aastal Cannes´i filmifestivalil ja seda on näidatud kümnetel festivalidel üle terve maailma. Viimati tuli see välja Prantsusmaa ja Poola kinodes.

Filmi Eesti kinolevi esilinastus on 24. märtsil Tallinnas Artise kinos, veel saab seda samas näha 26. ja 29. märtsil ning 1., 3., 5., 7., 9. ja 12. aprillil. Tartu Elektriteatri seansid on 27. märtsil ning 7. ja 20. aprillil, Kuressaare Thule kino seansid 2., 5. ja 7. aprillil ning Pärnu Apollo kino seanss 6. aprillil.