Teretulemast filmimaailma, kus keemilised nähtused tekitavad eneseohjadele allumatut iha ning pööravad pea peale muidu lihtsana näiva elu. Siinses filmide valikus leidub emotsioone sütitavaid palavaid palu kui ka vahetuid arutelusid inimeselt inimesele – kas suhte kestvus on võrdelises seoses intiimelu võimsusega või on sellesse alati sissekirjutatud kurjakuulutav pööre?
Oscari võitnud näitleja Juliette Binoche toob PÖFFi ekraanidele prantsuse köögi palavas katlas küpsenud hõrgu afääri. „Möödunud armastuse sündroom“ suundub lapsesooviga naise kannul tema kõikide endiste kaaslaste vooditesse. „Monogaamia“ ning „Viimane kajakas“ asuvad aga otsima vahendeid, kuidas soojendada juba ammu jahtunuid linu. „Lõpmatu suve sündroom“ uurib omakorda südikalt, kas heaoluühiskonna headus võib küllastumisel muutuda halvaks?
Rež: Ohad Milstein, riik: Iisrael
3. nov, reede kell 19 kino Sõpruses
Iisraeli dokumentalisti Ohad Milsteini vanemad on koos elanud 50 aastat. Vanadelt piltidelt vaatab vastu õnnelik paar. Uusi pilte ei ole või kui on, on nendel olevad ilmed tülpinud. Armastust ei paista enam kuskilt. Kas sädeme kustumist pikaajalises suhtes on võimalik üldse vältida? Usalduslik ja tundehell psühholoogiline pilguheit ühe jahtunud suhte anatoomiasse ja selle elustamise võimalikkusesse.
Rež: Trần Anh Hùng, riik: Prantsusmaa
4. nov, laupäev kell 14.30 Apollo Kino Solarises
On 1885. aasta. Võrratu kokk Eugenie (Juliette Binoche) on viimased 20 aastat töötanud kuulsa gurmaani Dodini heaks. Aja möödudes sai gastronoomiast ja vastastikusest imetlemisest romantiline suhe. Nende liidust sünnivad road, üks maitsvam kui teine. Film võitis kevadel Cannes’i filmifestivalil parima režissööri auhinna ning Prantsusmaa esitas filmi kandideerima Oscarile parima rahvusvahelise filmi kategoorias.
Rež: Raphaël Balboni, Ann Sirot, riigid: Belgia, Prantsusmaa
4. nov, laupäev kell 17 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Kui pikaks läheks teie nimekiri, kui peaksite üles otsima kõik endised kallimad, et nendega magada? „Möödunud armastuse sündroom“ uurib armastuse, seksi ja perekonna keerukaid kokkupuutepunkte ning küsib, kas meie elu võiks erineda sellest, mida dikteerib ühiskonnas juurdunud armastuse, iha ja järglaste saamise kuvand. Teos esilinastus tänavu Cannes’i filmifestivalil kriitikute nädala raames.
Rež: Christian Petzold, riik: Saksamaa
4. nov, laupäev kell 19 Apollo Kino Solaris
Saksa kaasaegse kino üks huvitavam autor Christian Petzold portreteerib uues filmis taas 30-aastaste põlvkonda, kelle enese- ja armastuseotsingud on seekord äraspidiselt asetatud traditsioonilise suvefilmi kastmesse – Läänemere rannikul põimuvad nelja noore saatused. Film osales 2023. aasta Berliini filmifestivali võistlusprogrammis ja teenis Hõbekaru – žürii peaauhinna.
Rež: Tonislav Hristov; riigid: Bulgaaria, Soome, Norra
6. nov, esmaspäev kell 19 Kino Artises
Bulgaaria kuulsa Päikeseranniku kuumim gigolo avastab, et „parim enne” on möödas, aga isiklik õnn ikka veel leidmata. Nelikümmend aastat on Ivan pakkunud otse supelrannas eksortteenust – päästnud üksikute, aga rikaste slaavi naiste hingi, nagu temasuguste „kajakate” kohta sealkandis öeldakse. Nukkerhumoorikas film vanast ja väsinud elumehest on soe ja kaasakiskuv – mõruda armastuse lugu.
Rež: Romina Tamburello, Federico Actis, riik: Argentina
8. nov, kolmapäev kell 20.30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Maailma esilinastus filmitegijatega
17-aastane Vera jagab ennast võrkpalli ja kooli vahel ning veedab sõpradega mõnusalt aega nagu tavaline teismeline.. Kuid tal on salajane hobi: ta üürib anonüümselt tühja korterit teismelistele, kes otsivad kohta, kus seksida. See naljakas, energiline ja natuke ulakas debüüt näitab täiskasvanuks saamist ja seksuaalset ärkamist 17-aastase tüdruku vaatepunktist, pakkudes sellega vastukaalu tüüpilisele loole teismelise poisi seksuaalsetest otsingutest.
Rež: Kaveh Daneshmand, riigid: Tšehhi, Prantsusmaa
16. nov, neljapäev kell 21.15 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Maailma esilinastus filmitegijatega
Kas heaoluühiskonna headus võib küllastumisel muutuda halvaks? „Lõpmatu suve sündroom“ uurib kaasaegse liberaalsusest pakatava maailma hallalasid, kus armastus õitseb sotsiaalse tolerantsusega ja kaugel endistest moraalsetest piiridest. See on teekond, mis mängib vaataja sisemise hinnangulisusega ning tõstatab ebamugavaid küsimusi kõige selle kohta, mida peame armastuseks ja valikuvabaduseks.