PÖFF : 2021 : BNFF
KinoFF toimub juba kolmes Ida-Viru linnas
Uudis
Päevatoimetaja

Pimedate Ööde filmifestivali harufestival KinoFF laieneb tänavu Jõhvi. Uusi vene filme saab endiselt näha ka Narvas ja Kohtla-Järvel.

13.–29. novembrini toimuva festivali kavas on Vene filmikunsti kõige värskemad teosed, millest osa on juba pälvinud tähelepanu ja tunnustust rahvusvahelistel festivalidel.

KinoFFi avab mullu PÖFFil elutööauhinna saanud Andrei Kontšalovski film „Kallid seltsimehed”, mis põhineb nõukogude ajal mahavaikitud ajaloolisel sündmusel – 1962. aastal Novotšerkasskis toimunud tööliste demonstratsioonil, mille laialiajamisel hukkus ligemale 30 inimest. Film võitis tänavusel Veneetsia festivalil eripreemia ja kuulub ka PÖFFi programmi.

Ivan I. Tverdovski „Konverents” märgiti ära Veneetsia festivali kõrvalprogrammis „Veneetsia päevad”. Andrei Hržanovski animafilm „Nina ehk Teistsuguste vandenõu” sai aga maailma tuntuimal animafilmide festivalil Annecy´s eripreemia.

Festivali kavas on ka laste- ja noortefilmid, millest Anastassija Paltšikova „Maša” võitis Vene rahvuslikul filmifestivalil „Kinotavr” parima debüütfilmi auhinna.

KinoFFi peaprodutsendi Jana Budkovskaja sõnul on idavirumaalastel hea võimalus näha filme, mis kaunistaksid iga festivali programmi. „Andrei Kontšalovski pälvis tunnustust Veneetsias. Aleksei Utšiteli „Tsoi” on juba enne esilinastust peaaegu et kuulsaim Vene film. Samuti on meeldiv, et sel aastal õnnestus pandeemiast hoolimata festivali geograafiat laiendada,” ütles ta.

Eesti filmidest linastuvad Lauri Randla mängufilm „Hüvasti, NSVL”, Aljona Suržikova dokumentaalfilm „Ankeet“ ja Natalja Matšenene lühifilm „Ohver“. Kavas on ka virtuaalreaalsuse filmid ja eriprogramm „Comic Con”.

13.–15. novembrini Kohtla-Järvel, 20.–22. novembrini Narvas ja 27.-29. novembrini Jõhvis toimuva KinoFFi piletimüük algab 6. novembril. Esimest korda on müügil ka festivalipassid.

KinoFFi korraldavad Pimedate Ööde filmifestival, loomeinkubaator OBJEKT ja meediaportaal RusDelfi. Festivali toetavad Kohtla-Järve, Narva ja Jõhvi linn ning Integratsiooni Sihtasutus.