Industry@Tallinn & Baltic Event 2021 keskendub filmitegemise jätkusuutlikkusele ja tulevikule
Uudis
Pöffihunt

Industry@Tallinn & Baltic Event, Pimedate Ööde Filmifestivali filmi- ja audiovisuaaltööstuse professionaalidele suunatud ärikohtumiste, koolitus- ja konverentsiprogramm keskendub sel aastal jätkusuutlikkusele ja rohelisele filmitootmisele.

Industry@Tallinn & Baltic Event, Pimedate Ööde Filmifestivali filmi- ja audiovisuaaltööstuse professionaalidele suunatud ärikohtumiste, koolitus- ja konverentsiprogramm keskendub sel aastal jätkusuutlikkusele ja rohelisele filmitootmisele. 20. korda toimuva sündmuse tihedast kavast on võimalik osa saada nii Tallinnas Nordic Hotel Forumis kui ka üle veebi.

Marge Liiske, Industry@Tallinn & Baltic Eventi eestvedaja sõnul astub kogu maailm jätkusuutlikkuse ja rohepöörde suunas ning nagu kõik suured sotsiaalsed muudatused, mõjutab see oluliselt ka filmitööstust. „Industry@Tallinn & Baltic Eventil vaatleme lähemalt värskemaid tehnoloogiaid, virtuaaltootmist ja jätkusuutlikkuse võimalikkust kogu tootmisprotsessi vältel ning uurime, kuidas luua neid põhimõtteid rakendades silmapaistvaid filme,” lisab ta.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on Industry@Tallinn & Baltic Event kahe aastakümnega kasvanud Põhjamaade ja Läänemere regiooni üheks olulisemaks sündmuseks. „Industry@Tallinn & Baltic Eventil osaleb igal aastal mitusada filmitööstuse professionaali, kes jagavad kogemusi ning otsivad aktiivselt koostöövõimalusi. See kõik omakorda annab aga igal aastal hoogu siinse filmitööstuse arengule ning projektidele,” selgitab ta sündmuse olulisust.

Industry@Tallinn_2.jpg

Industry@Tallinn & Baltic Eventi programmis, mis vältab 19.–26. novembrini, on rohkem kui 110 ettekannet, paneeldiskussiooni, töötuba või meistriklassi, kus astub üles enam kui 90 rahvusvaheliselt tunnustatud eksperti. Tuntumatest nimedest näiteks Dirk Hoffmann (endine Nokia ning T-Mobile tippjuht, hetkel Euroopa juhtivamaid tehisintellekti staare), John Canning (James Cameroni legendaarse postproduktsioonifirma Digital Domain liitreaalsuse programmi juhataja), Nusrat Durrani (meediavisionäär, produtsent ja MTV World kaasasutaja ning endine juht), Gloria Fan (Walt Disney Company, Head of Current Series). Anette Novak, Rootsi tippjuht ja Rootsi Meedianõukogu juhataja viib läbi kutsutud osalejatega ajurünnaku Euroopa ja Eesti loovtööstuse liidritele, et arutada võimalusi, kuidas Eesti ja Euroopa kultuurisektor innovatsiooni eesrindele viia. Virtuaalreaalsuse tulevikku ning VR loojaid käsitlevas ning ka virtuaalreaalsuses toimuvas arutelus osalevad Emmy võitja, VR looja Ricardo Laganaro, Robin Stethem (Museum of Other Realities tegevjuht), Eero Tiainen (Embrace) ning John Canning (Digital Domain). Eesti vaatajad saavad VR teostega tutvuda Coca-Cola Plazasse kaheks päevaks rajataval VR alal, kus iga soovija saab oma silmaga teoseid näha.

Eraldi arutelu on pühendatud audiovisuaalmeedia teenuste direktiivile, millega muudeti kohustusi audiovisuaalset infosisu levitavatele veebiplatvormidele. Oma kogemusi direktiivi edukast rakendamisest jagavad Prantsusmaa, Belgia ja Šveitsi filmifondide professionaalid ning vestluses osalevad lähiregiooni filmifondide juhid.

Industry@Tallinn & Baltic Eventi kese on aga äritegevuse arendamine ja kontaktide loomine: programm hõlmab kaastootmisturgu ja ärikohtumisi, valmimisjärgus filmide esitlusi, uusi rahastus-, levi- ja turundusvõimalusi tutvustavaid loenguid, seminare ning konverentse. Kokku esitletakse Industry@Tallinn & Baltic Eventil filmituru raames 48 filmiprojekti, neist 16 Baltic Eventi kaastootmisturu, 19 Works in Progress linastuste, 5 Script Pool konkursi, 8 European Genre Forumi raames. Projektide esindajad viiakse kokku Tallinnasse saabunud rahastajate, filmitootjate, levitajate, müügiagentide ning festivalide esindajatega.

Arvestades aina kasvavat seriaalide populaarsust toimub sel aastal esmakordselt analoogselt filmiturule ka seriaaliprojektide turg, mis toob kokku seriaalide loojad ning rahastajad ning mille raames esitletakse kaheksat seriaaliprojekti. Draamasarjade tööstuse trende ja olulisemaid teemasid arutatakse TV Beats Forumil, mis keskendub filmi- ja seriaalitootmise erisustele, lisaks jagavad seriaalimaailma tipptegijad oma teadmisi ning kogemusi põnevate meistriklasside ning case study’de kaudu, toimuvad mitme verivärske seriaali (rahvusvahelised) esilinastused, samuti tutvustatakse peagi valmivaid sarju.

Industry@Tallinn_3.jpg

Uue algatusena tutvustab Industry@Tallinn & Baltic Event sel sügisel haridusprogrammi filmitööstuse professionaalidele ja tulevikutegijatele – Black Nights Discovery Campus. Tallinnas kohapeal toimuvatele auhinnatud tipptegijate loengutele ja töötubadele lisanduvad aasta jooksul tunnustatud mentorite veebikursused filmiprofessionaalidele ja -huvilistele jpt. Black Nights Discovery Campus koosneb viiest alaprogrammist: filmimuusikale pühendatud Music Meets Film, noortele režissööridele, stsenaristidele ja produtsentidele suunatud Future to Film, Läänemere piirkonna näitlejate rahvusvahelisele edule keskenduv Black Nights Stars, filmikunstnikele suunatud Black Room ning tulevaste filmikriitikute programm Young Critics. Lisaks Tallinnas toimuvatele sündmustele ja töötubadele, mida viivad läbi auhinnatud filmiprofessionaalid, lisanduvad hiljem programmi tuntud mentorite veebikursused.

TV Beats Forumi Black Nights Discovery Campuse elluviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Creative Gate projekti kaudu.

Industry@Tallinn & Baltic Eventi programmi kuulub veel mitmeid ettevõtmisi ja alaprogramme nagu MIDPOINT TV Launch, EmPOWR Sustainable Stories Lab mõttekoda, MIDPOINT Smash Cut ja visioonikonverentsi Euroopa filmifoorum Tallinn. Osa saab võtta ümarlaudadest ja projektipõhistest analüüsidest ning kuulata arutelusid päevakajalistel filmitööstuse teemadel.

Industry@Tallinn & Baltic Eventil osalemiseks on vajalik akrediteering.

Vaata lisaks industry.poff.ee.

Kontakt email edukalt vahetatud
Soovitud email on juba kasutusel teie profiilis
Soovitud email on kasutusel teise kasutaja poolt
Uue konto ühendamine õnnestus
Uus konto on juba teie alias
Uue konto ühendamine ebaõnnestus