Võrdselt pingutustega tuua Eesti telemaastikule täiendav sõõm värsket õhku, oleme pannud rõhku sellele, et nii meie toodang, kui kõik muu elamusipakkuv mugavalt televaatajateni jõuaks.
Õigemini, televaataja on pigem juba aegunud termin ja täpsem oleks lihtsalt öelda "vaataja". Kui Netflixis, Amazon Prime'is ja loomulikult ka Youtube’is on lemmiksarjad, -filmid ja -muusika näpuvajutuse kaugusel, siis ootab Eesti inimene sedasama ka kodumaiselt meelelahutuselt. Kõik peab olema kättesaadav sobival ajal ja sobivas kohas ning meelepärasest seadmest. Just see on ka meie ehk siis mitte enam kitsalt TV-teenuse, vaid Elisa Elamuse A&O.
On päris kummaline mõelda, et see oli vaid kahe aasta eest, mil astusime oma esimesed sammud telesarjade maastikul ja tõime ekraanile dokumentaalfiktsiooni "Üle noatera" ning spioonisarja "Reetur". Nii tegijate endi kui ka televaatajate ja kriitikute puhul võis enne sarjade linastumist tunda kõhklevat hoiakut ühes küsimusega, et mida uut on üldse võimalik Eesti teleturul toota? Kõigil oli värskelt meeles “Pank”, millele järgnesid arutelud sarja stsenaariumi, ajaloolise paikapidavuse, teostuse ja massiivse turunduskampaania üle. Kas keegi üldse julgeks äraproovitud formaatide kõrval enam midagi ette võtta?
Meil endilgi oli telemaailma ust avades, õigemini selle vahelt sisse piiludes kõhklusi ja kahtlusi. Peale jäi aga usk sellesse, et Eesti inimene tahab head, tugeva stsenaariumi, kaasaegse produktsiooni ning armastatud näitlejatega kodumaist originaalsisu. Nii televaatajate vastuvõtt kui ka arvustused tõestasid, et telemaailma sisenemine oli Elisale õige otsus.
Elisa on tänaseks toonud ekraanile viis menukat originaalsarja: "Üle Noatera", "Reetur", "Valguses ja varjus", "Tulejoonel" ning "Alo" teise hooaja. Sügisesed hitid on "Reeturi" teine hooaeg ning Warner Brothersi stsenaariumile tuginev põnevussari "Süü", mis esilinastub novembri lõpus.
Toomas Ili
Elisa sisuhanke juht