Discovery Campuse töötuba: The Creative Triangle: Directing, Acting & Camera
Uudis
Pöffihunt

Kuidas saaksid näitlejad, režissöörid ja tehniline meekonnd omavahel paremini koostööd teha? Mida peaks näitleja teadma operaatoritööst ja vastupidi? Just nende ja paljude teiste koostööd puudutavate küsimustega tegeleb tunnustatud operaatori Philippe Rosi viiepäevane töötuba "The Creative Triangle: Directing, Acting & Camera", mis toimub juulil keskel Tallinnas. PS! Kohti on vaid kahekümnele kiiremale!

Töötuba korraldavad Pimedate Ööde filmifestival ja Industry@Tallinn & Baltic Event.

The Creative Triangle: Directing, Acting & Camera

Philippe Rosi viiepäevane töötuba: koostöö režissööride, operaatorite ja näitlejate vahel

16.–20. juuli 2024
Balti filmi- ja meediakool, Tallinn

LI_Landscape

Näitleja ja režissööri koostööle pööratakse lavakunsti- ja filmikoolides palju tähelepanu, samas jääb koostöö näitleja, režissööri ning operaatori ning tehnilise meeskonna vahel sageli tagaplaanile. Tihtipeale ei oska näitlejad tähelepanu pöörata sellele, millist objektiivi kasutatakse ega hinnata, kuidas see lõpptulemust mõjutab. Philippe Rosi meistriklass keskendub just nende kolme osapoole – lavastaja, näitleja ja operaatori – omavahelise koostöö täiustamisele.

Töötuba uurib läbi lühistseenide filmimise näitlejatöö ja kaamera vastastikust mõju. Hea näitlejatöö nõuab operaatoritöö tehniliste parameetrite mõistmist. Režissööri ja kaamerameeskonna jaoks on aga stseeni rütmi ja tunnetuse mõistmine oluline, eriti stsenaariumi analüüsimisel.

Philippe Rosi töötuppa on oodatud kuni 20 noort filmivaldkonna professionaali: režissööre, tehnilise osakonna esindajaid (kaamera, valgus, heli) ja näitlejaid. Ära jää võimalusest ilma ja pane nimi kirja juba täna!

Philippe Rosist

Operaator AFC | Digital Imaging Supervisor | Juhendaja

Kõrgelt hinnatud operaator Philippe Ros kuulub AFC French Association of Cinematographers ridadesse ning on õpetamise ja meisterliku operaatoritöö eest tunnustatud mitmel pool Euroopas, Lähis-Idas ja Aasias.

Oma pika karjääri jooksul on Ros jätnud jälje mitmetesse linateostesse. Kuus aastat töötas ta Jacques Perrini ja Jacques Cluzaud' filmi “Oceans” juures ning jäädvustas meisterlikult meremaailma hingematvat ilu. Ros on töötanud ka Yann Arthus-Bertrandi käe all valminud filmi "Home" juures, kus ta nihutas visuaalse jutuvestmise piire aerofotograafia kaudu. Rosi loomingulist nägemust peegeldavad Alexandre Astieri lavastatud sarja "Kaamelott" viis esimest hooaega, kus tema operaatoritöö äratas oskuslikult ellu Arthuri legendi kapriisse ja keeruka maailma.

Ros on tunnustatud kui erakordne juhendaja ja koolitaja, kes on jaganud oma teadmisi ja kogemusi enam kui 27 riigis. Loe lisaks

Registreerimine on avatud, pane oma nimi kirja siin

Osalustasu inimese kohta (töötoad ja lõuna):

Varajase registreerija hind (kuni 15. mai) 350 € (Eesti ettevõtete esindajatele)

Tavahind (kuni 1. juuni) 400 € (Eesti ettevõtete esindajatele)

Viimane võimalus (kuni 15. juuni) 450 € (Eesti ettevõtete esindajatele)

Eraisikust osaleja 450 € (eraisikutele, kes registreeruvad ilma ettevõtteta)*

*Juhime tähelepanu, et meistriklass korraldatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toel ning on seetõttu suunatud eelkõige Eestis registreeritud ettevõtete esindajatele. Kui teil on lisaküsimusi, võtke ühendust: dhanushka.gunathilake@poff.ee.

Sündmust korraldavad Tallinna Pimedate Ööde filmifestival, Industry@Tallinn & Baltic Event ja BMO OÜ Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.