Discovery Campuse meistriklass
Uudis
Päevatoimetaja

Pimedate Ööde filmifestival ja Industry@Tallinn & Baltic Event kutsuvad stsenaristikahuvilisi Itaalia tippstsenaristi Nicola Lusuardi meistriklassi, mis toimub 12.-13. juulil Tallinnas.

Itaalia stsenarist Nicola Lusuardi töötab valdkonna tippudega ning arendab pidevalt kümneid projekte. Oma tihedast graafikust võtab ta õpetamiseks aastas ainult kolm nädalat. Ehk siis – võimalus osaleda tema meistriklassis on harukordne ja seda ei saa lihtsalt mööda lasta!

Draamaseriaal: narratiivne revolutsioon

Nicola Lusuardi 2-päevane seriaalistsenaristika meistriklass

12.-13. juuli, 2024
Nordic Hotel Forum, Tallinn

Meistriklassist:

Maailmas, kus väga paljud seriaalid on limiteeritud ehk minisarjad, julgustab Nicola looma pigem pika-ajalisi seriaale – ning sellega tema meistriklass ka algab. Kuidas arendada nn seriaalset mõtteviisi ning mis on serialiseeritud lugude jutustamise eripärad?

Järgmiseks loetleb ta üles seriaalide peamised elemendid ja nende paradigmad – tegelaskuju, tegevuspaik, kataloog (lõputu hulk ideid nädala juhtumi seriaalis), süžee – ning esitab igaühe kohta küsimused: mis see on, kuidas see töötab ja miks on selle valdamine loomeprotsessi käigus ülioluline? Ta selgitab, mida “juhitud" (inglise keeles “driven”) serialiseeritud lugude puhul tähendab ja jagab seriaalid vastavalt nelja kategooriasse: karakteri-, areeni-, kataloogi- ja süžeepõhised.

Nicola puudutab ka kirjutamise mõtteviisi – mida me stseeni kirjutades tegelikult kirjutame. Ta kirjeldab parimate kaasaegsete seriaalide stsenaariumide stiili ja see on väga erinev klassikalisest “mida näeme ja kuuleme” lähenemisest!

Meistriklassis võtab ta võtab tähelepanu alla seriaali kontseptsiooni väljatöötamise, õpetab looma seriaali teema ja süžee vahelisi seoseid, ning selgitab, kuidas ja miks saab samast ideest lähtudes luua korrektse, kuid ebaefektiivse, aga ka võimsa ja meeldejääva seriaali. Meistriklassi lõpetuseks käsitleb ta hea kohaliku sisu, hea globaalse sisu... ja meistriteoste tehnilisi erinevusi.

ind_dcworkshop1_1

Nicola Lusuardist

Nicola Lusuardi on audiovisuaaltööstuses alates 1990. aastast istunud mitmetel toolidel – peamiselt näitekirjaniku ja stsenaristina, kuid ta on tegutsenud ka stsenaariumikonsultandi, juhendaja ja loovprodutsendina mitmetes Itaalia ja Euroopa ringhäälinguorganisatsioonides ja produktsioonifirmades. Aastatel 2013–2019 töötas ta Sky Italy skriptitud sisu konsultandina. Alates 2020. aastast on Nicola rahvusvahelistele projektidele keskendunud Fremantle'i ettevõtte The Apartment Pictures arendusjuht (Sofia Coppola Priscilla, Paolo Sorrentino The Young Pope ja The Hand of God, Saverio Costanzo My Brilliant Friend jne).

Nicola on Series Mania Instituudi Eureka Series programmi teaduskomitee aupresident ja koolitaja. Ta õpetab ka Euroopa kõige tuntimates seriaalistsenaristika programmides SerialEyes Berliinis ja Serial Storytelling magistriõppes Kölni Rahvusvahelises Filmikoolis.
2010. aastal avaldas Nicola raamatu La Rivoluzione Seriale (The Serial Revolution, Dino Audino Editore).

Registreerimine on avatud! Pane oma nimi kirja siin!

Osalustasu (sisaldab õppemaksu ja hommikukohvi):
Varase registreerija hind (kuni 30. aprillini) €129 (Eesti ettevõtete esindajatele)
Tavahind (alates 1. mai) €149 (Eesti ettevõtete esindajatele)
Eraisikust osaleja hind €169 (eraisikutele, kes registreeruvad ilma ettevõtteta)*
Tudengihind €59 (filmikoolide täiskohaga tudengitele) - vaid 15 kohta

*Juhime tähelepanu, et meistriklass korraldatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toel ning on seetõttu suunatud eelkõige Eestis registreeritud ettevõtete esindajatele. Kui teil on lisaküsimusi, võtke meiega ühendust.

Sündmust korraldavad Tallinna Pimedate Ööde filmifestival, Industry@Tallinn & Baltic Event ja BMO OÜ Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.