fbpx

Tunnustatud režissöör Vlad Muko külastab KinoFFi festivali kodulinnas Narvas

16. novembril külastab KinoFFi avaüritust Narva Apollo kinos Narvast pärit režissöör Vlad Muko, kelle #EUandME kampaania raames valminud lühifilm „Unistuste soeng” valiti noorte filmitegijate võistlusel ettevõtluse kategoorias parimaks. Noor filmitegija jagab festivalikülastajatega muljeid filmi sünnist ja konkursil osalemisest.

KinoFFi filmifestivali raames külastab Ida-Virumaad Eestist pärit filmirežissöör Vlad Muko, kelle lühifilm „Unistuste soeng” valiti #EUandME noorte filmitegijate võistlusel ettevõtluse kategoorias parimaks. 27-aastane Narvast pärit ning Balti Filmi- ja Meediakoolis õppinud mees tegutseb täna Londonis filmiäris. „Filmi peategelane on keskealine juuksur, kelle poeg innustab meest oma äri alustama. Oma ettevõtte rajamine võib olla riskantne, kuid oma filmiga soovisin näidata enda heaks töötamise plusspooli,” rääkis Muko.

KinoFFi produtsendi Darja Saare sõnul näidatakse lühifilme KinoFFi põhiprogrammi seansside eel, tavapäraste reklaamipauside asemel. „Tahame oma festivalikülastajatele pakkuda kvaliteetset kinokogemust ning lühifilmide teemad pakuvad mõtteainet tänase Euroopa jaoks olulistes küsimustes, nagu sõnavabadus ja inimõigused. Mitme lühifilmi fookuses on lähi- ja peresuhete tähtsus ning need teemad on ka KinoFFi põhiprogrammis kesksel kohal,” ütles Saar.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Keit Kasemetsa sõnul sai lühifilme näha ka tänavusel Tartuffil ning inimeste tagasiside oli positiivne. Euroopa Komisjoni huvi teha koostööd KinoFFiga on ühtlasi ajendatud soovist toetada Euroopa filmikunsti. „Filmikunst on äärmiselt oluline nii rahvusliku kultuuripärandi salvestamisel kui ka selle taasloomisel, mis on üks Euroopa Liidu prioriteetidest. Üritused nagu KinoFF annavad võimaluse Euroopa tegijate loomingu jõudmiseks laiema publikuni,” lisas Kasemets.

15.–17. novembrini Narva Apollo kinos ja 22.–24. novembrini Kohtla-Järve kultuurikeskuses toimuva Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) kõrvalfestivali KinoFF seansside eel linastuvad Euroopa Komisjoni teavituskampaania raames valminud #EUandME lühifilmid. Tunnustatud Euroopa režissööride ja noorte filmitegijate konkursi lühifilmide fookuses on teemad inimõigustest ettevõtlus- ja sõnavabaduseni.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival