fbpx

Tule PÖFFi avatseremooniale ja ole koos meiega osa maailma A-kategooria filmifestivali tähtsündmusest

Selles aastas on kokku 52 neljapäeva, kuid mitut neist suudad meenutada aastavahetusel kokkuvõtteid tehes? Eesootav neljapäev saab olema igal juhul üks nende seast, sest ees ootab tõeliselt meeldejääv kultuurielamus. PÖFFi avatseremoonia toimub 14. novembril algusega kell 19.00 Alexela Kontserdimajas.

Pidulikul tseremoonial saab nautida lavastaja ja koreograaf Ingmar Jõela etendust “Uus reaalsus”, mille muusika on loonud Sander Mölder, visuaalid Alyona Movko ning kujunduse Kaia Tungal. Õhtut juhib näitleja Kristjan Lüüs. Avatseremoonia käigus antakse ka Pimedate Ööde filmifestivali poolt üle Bruno O’Ya nimeline preemia noorele silmapaistvale Eesti näitlejale. Tseremoonia lõpetab festivali avafilm “Aadam”.

Koht: Alexela Kontserdimaja
Aeg: 14. november kell 19.00
Dresscode: black tie
NB! Palume saabuda hiljemalt 18.45, et fotoseina eest õigeks ajaks saali jõuda.


Lavastus “Uus reaalsus”

Noor näitleja võtab osa casting’ust, mis ei muuda ainult tema elu, vaid kogu tema maailma. Ta on alati unistanud kinolinale jõudmisest, kuid tal pole aimugi, mis ootab ees kinolina taga. Segunev ja lagunev reaalsus seab ta küsimuse ette, kumb siis on ikkagi suurem — kas elu või film?

Avafilm “Aadam”

Režissöör: Maryam Touzani (Maroko, Prantsusmaa, 2019) 

Abla elab koos oma 8-aastase tütre Wardaga ja peab oma kodu lähedal Casablancas tagasihoidlikku pagariäri. Ühel päeval toob koputus uksele tema juurde Samia, raseda noore naise, kes otsib tööd ja elukohta. Ehkki Abla ei taha alguses võõrast majja lasta, muudab ta meelt ja võtab naise enda juurde. Film käsitleb Araabia maailma tabuteemasid läbi kahe naise värvika portree, liigutades südant tänu Lubna Azabali (Abla) ja Nisrin Erradi (Samia) hiilgavatele näitlejatöödele paljutõotava debüütrežissööri Maryam Touzani käe all.JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival