fbpx

Kas PÖFFi erisaadet “Kaheksa ja pool” oled juba näinud? Kõik varasemad osad järelvaatamiseks leiad siit

Igal festivali neljapäeval kell 19:55 jõuab ETV 2 ekraanidele PÖFFi erisaade “Kaheksa ja pool”, kus tutvustavad filme ja toovad festivalimelu koju PÖFFi programmikoostajad ning meie kohaliku filmimaailma spetsialistid ja tegijad. “Kaheksa ja pool” uus värskete uudiste ja muljetega täidetud osa on ETV 2 eetris juba täna õhtul. Kuula, vaata, avasta ning arva kaasa!

1. osa

Mis meil üldse oleks, kui meil poleks Pimedate Ööde filmifestivali? Kolm pikka kuud tegelikku pimedust – vähemalt nii arvab filmiekspert Timo Diener. Sellest, kuidas PÖFF meid valgustab ja mis on festivali tähtsus meie kultuurimaastikul, räägime mitmete filmisõpradega. Lisaks küsime nõu, kuidas orienteeruda festivali kirevas kavas. Sõna saavad filmikriitik Karlo Funk, PÖFFi vabatahtlik ja fänn Jette Karmin ja Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp.

2. osa

Üks pärl ajab teist taga – nii kirjeldab PÖFFi direktor Tiina Lokk selle aasta põhivõistlusprogrammi. PÖFFi valikut iseloomustab geograafiline mitmekesisus ja sel aastal on põhivõistlusele jõudnud harukordseid filme ka riikidest, mis varem pole festivalil esindatud olnud. Uurime programmi koostajalt Liisi Rohumäelt, millega üllatavad debüütfilmid ja millised on tema lemmikud. Pakume ohtralt filmisoovitusi igasuguse maitsega filmisõpradele, oma arvamust jagavad filmikriitik Hendrik Alla ja režissöör Marta Pulk.

3. osa

Just Film toob ekraanile valiku kangelaslugusid, aga mitte traditsioonilises mõttes. Värsketes noortefilmides on kangelasteks ennast ületavad noored, kes on sattunud keerulistesse situatsioonidesse. Mikk Granström ja Epp Kõuhkna Just Filmi meeskonnast annavad ülevaate selle aasta festivali valikust, kus leidub nii muinasjutulist maagiat kui karmi reaalsust. Oma lemmikud on välja valinud ka lastefilmide žürii liige Heleri Pajuste ja noortefilmide žürii liige Villem Saar.

4. osa

PÖFF Shorts on tegemas võimsat kasvuspurti ja kujundamas oma identiteeti. Üks on kindel – programmi lühifilmid pakuvad mitmekesisust ja võimalust ühe kinokülastusega seigelda mitmes erinevas maailmas. Sõna saavad PÖFF Shortsi juht Grete Nellis, programmi juht Laurence Alan Boyce ja animatsioonide programmi juht Vassilis Kroustallis. Oma värskeid linateoseid tutvustavad režissöörid Eeva Mägi ja Anu-Laura Tuttelberg. Filmisoovitusega vürtsitab saadet režissöör ja animaator Mikk Mägi.

5. osa

Vene kino austajad seavad sammud Narva ja Kohtla-Järvele, sest PÖFFi kõrval pakub KinoFF valikut värskeid vene filme. Festivali programmi iseloomustavad auhinnatud filmid ja ajatud teemad, räägib festivali produtsent Darja Saar. PÖFFil võistlevad aga Balti programmis Eesti, Läti ja Leedu filmitegijate uued linateosed. Millised tuuled puhuvad Balti filmimaastikul? Vestleme programmi koostaja Edvinas Pukštaga, filmisoovitusi jagavad seekord filmikriitik Filipp Kruusvall ja kultuuriajakirjanik Janet Õunapuu.

6. osa

Doc@PÖFF programm annab ülevaate maailma dokumentalistika suundadest. Omamoodi elamust pakuvad dokumentaaldraamad, mis jätavad õhku küsimuse, kui palju on tegemist reaalsusega ning mil määral on loos lavastust, räägib programmi koostaja Tiit Tuumalu. Uurime, milline seis on Eesti dokumentaalfilmi maastikul ja lahkame mitmeid uusi Eesti dokke, mis sel aastal PÖFFil linastuvad. Sõna saavad filmitegijad Mark Soosaar, Manfred Vainokivi, Riho Västrik ja ajakirjanik Tõnu Pedaru.

<div style="position: relative; width: 100%; height: 0; padding-bottom: 56.25%;"><iframe style="position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; border: none;" src="//services.err.ee/media/embed/995220" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe></div>

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival