fbpx

Rekordiliselt tugev PÖFF on kohal ning valmis murdma spliini ja avardama maailmapildi piire

Tähelepanu, valmis olla, läks! Aasta kõige vägevam filmimaraton on alanud! Kuni 1. detsembrini saab valida 200 värske, ikoonilise ja vaieldamatult kaaluka filmi seast aasta parimaid kinoelamusi ning saada osa esmaklassilisest filmifestivalist, kust leiab 31 maailma- ja 31 rahvusvahelist esilinastust. Nende numbritega ületas PÖFF juba enne finišit oma esimese rekordi.

Tänavune PÖFFi programm, mille moodustavad filmid 77 riigist, painutab oma tõelise maailmakino ulatuses pöffihuntide emotsioonide amplituudi täiesti uute piirideni. Seega on soovitatav enne korralikult sooja teha PÖFFi avatseremoonial, mille lavashow ühes kõige helkiva ja kihisevaga kütab algavaks maratoniks emotsioonid korralikult üles. 

Pöffihuntide kogunemiskohad püsivad Eesti kinodes samad, kuid teekonnad on igal aastal erinevad. PÖFFi kasvutingimuste hulka kuulub südikuse kõrval ka tahe näha kaugemale silmapiirist, et hoida oma maailmapilti pidevas avardumises. Nii kulgeb PÖFFi programm igal aastal väljaspool oma mugavustsooni. Pöffihundid ei pelga uusi kultuuriruume, põletavaid küsimusi ega emotsioone, mis naerutavad, rabavad ja liigutavad oma karges eheduses.

Filmimerre eksimist pole pöffihuntidel tarvis karta. Marsruudi, mis käib läbi kõikvõimalike tundekanalite ja rajab teed uutele mõtteradadele, põhjanaelaks on sel aastal särisev Araabia. Reedel stardivad täistuuridel ka teised PÖFFi eriilmelised programmid, kust leiab põhjusega mässajaid, närvide pinguldajaid, elu äraspidisuse dokumenteerijaid, tippsportlasi, kohalikke fenomene ning muidugi ka põhivõistlejaid.  Hoolega koostatud programmile annavad oma signatuuri filmikunsti suurmeistrid ning parimatest parima tiitli aukartust äratavalt suurejooneline žürii.

Lisaks leiab iga päev PÖFFi uudisterubriigist praktilisi orienteerumisekaarte ning teisi abivahendeid. Siit sahtlist saad aga hundipassid, mis annavad kannustavaima stardipositsiooni särisevate filmielamusteni. Oma kinorajad ja distantsi valib iga hundipassi omanik endale täpselt nii nagu parasjagu meeldib ja tuju on. Üksi kuskil hulkuma ei pea — enda hundipassiga saad lisaks soodsamale piletihinnale alati ka kellegi pluss ühena kaasa võtta, olgu lisaks põhiprogrammile kasvõi sooviks veeta üks sürr õhtu sõbraga, lahe koosvaatamine pere mudilasega või olulistel teemadel peatumine napisõnalise teismelisega.

PÖFFi hoiab igal aastal pidevas liikumises iselaadi koostegemine, kus publiku ja filmielamuste ühendavaks lüliks on vabatahtlikud, keda on tänaseks enam kui 300. Koos oleme siin väikeses Eestis suutnud süsimustad novembrikuu ööd täita omanäoliste virmalistega, mis eredate filmielamustena end kinolinadel ilmutavad ja filmitegijaid eri maailma nurkadest meid külastama toovad. Koos Industry@Tallinnaga saabub PÖFFile sel aastal üle 1300 rahvusvahelise filmitegija, keda võib kohata lisaks kinosaalidele ka PÖFFi kulinaarses ja õhtuses vööndis, kus kõik pöffihundid söövad, joovad ning puhkavad jalga erisoodustustega. Mõistagi keerutavad ka väsimatud pöffihundid hilisõhtustes helilainetes oma elamustest puhevil saba nii, et maa on must.

Igal aastal korraldatakse üle maailma umbes 4000 filmifestivali, millest vaid viisteist on Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni poolt saanud A-kategooria sertifikaadi. PÖFF kuulub ühes Cannes’i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega sellesse A-kategooriasse. Kuigi festivali kajastavad teiste seas filmimaailma juhtivad väljaanded nagu Variety, The Hollywood Reporter ja Screen International, siis see on küll koht ja võimalus, kuhu ise tulla ning omal nahal seda kõike kogeda. Lõppude lõpuks ilma teie, oma kinopubliku ja toetajateta, poleks 1997. aastal suuresti põlve otsas loodud PÖFF see, mis ta on tänaseks.

Niisiis, hakkab alles kino saama! Näeme PÖFFil!

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival