fbpx

Külalised: Jean Noh, executive producer

Euroopa esilinastus

Tagasi kodus

Coming Home Again

Põhivõistlusprogramm

Lõuna-Korea, USA
2019, 86 min
Rež: Wayne Wang
Prod: Donald Young
Sts: Wayne Wang, Chang-rae Lee
Op: Richard Wong
Mont: Deirdre Slevin, Ashley Pagan
Os: Justin Chon, Jackie Chung, Christina July, Kim John Lie
Tootja: A CAAM Production, A Wong Chon Wang Film
Maailma müük: Asian Shadows
Keel: inglise, korea

Sünopsis

Auhinnatud kirjaniku Chang-Rae Lee isiklikul esseel põhinev film (režissöör Wayne Wang) on sügavalt liigutav draama, mille keskmes on perekonna ja kultuurilise pärandi teemad ning ühe ema ja poja piiritu emotsionaalne side.
Chang-Rae (Justin Chon) on aastaid tagasi kodust lahkunud ja perest eemal elanud. Tundub, et ta on oma juured sootuks hüljanud või neist lausa lahti öelnud. Ent nüüd, kui ta ema on vähki suremas, tunneb mees vajadust loobuda kirjatööst ja peenest elust New Yorgis ning naaseb San Franciscosse, et ema eest hoolt kanda.

Nagu Aasia kultuurides sageli kombeks, on ka Chang-Rae mälestused ja kiindumussuhted tihedalt seotud toiduga. Tema väljaütlemata armastussõnad on lukustatud lihtsatesse ja täpsetesse liigutustesse, kui ta valmistab ema lemmikretsepti põhjal vana-aastaõhtuks korea rahvusroogi. Armastus ja hoolivus on salajased koostisosad, mis lepitavad teda süümepiinadega ja ajaga, mida enam kunagi tagasi ei saa.

Giovanna Fulvi

Režissöör

Wayne Wang (snd 1949) omandas kõrghariduse USA kolledžites ja sai Ühendriikides üheks esimeseks aasia päritolu režissööriks, kes tõstis oluliste teemadena üles identiteedi, immigratsiooni ja assimilatsiooniga seotud probleemid. Paljud Wangi filmid, nagu "The Joy Luck Club" ja Berlinalel Hõbekaru pälvinud "Smoke", on saanud USAs hittfilmideks, mis on hiljem üle kasvanud rahvusvaheliseks eduks. Pärast Hollywoodi hittfilmi "Maid in Manhattan" Jennifer Lopeziga peosas pöördus Wang tagasi oma hiina juurte poole ja tegi 2007. a filmi "A Thousand Years of Good Prayers", mis pälvis San Sebastiani filmifestivalil peaauhinna. "Tagasi kodus" on Wangi 22. täispikk film ja see esilinastus Torontos.

Filmograafia/Filmography: Valik/Selected: Dim Sum Take Out (1988),The Joy Luck Club (1993),Smoke (1995),Blue in the Face (1995),Anywhere But Here (1999),The Center of the World (Maailma keskpaik, PÖFF 2001),Princess of Nebraska (2007),A Thousand Years of Good Prayers (2007),Snow Flower and the Secret Fan (2011),Soul of a Banquet (2014),Coming Home Again (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival