fbpx

Külalised: Hüseyin Tabak, director; Alina Serban, actress

RAHVUSVAHELINE ESILINASTUS

Mustlaskuninganna

Gipsy Queen

Põhivõistlusprogramm

Saksamaa, Austria
2019, 112 min
Rež: Hüseyin Tabak
Prod: Danny Krausz
Sts: Hüseyin Tabak
Op: Lukas Gnaiger
Muusika: Judit Varga
Mont: Christoph Loidl
Os: Alina Serban, Tobias Moretti, Irina Kurbanova
Tootja: DOR FILM-WEST Produktionsgesellschaft mbH
Maailma müük: ARRI Media
Keel: saksa, romi

Sünopsis

30-aastasel Alil on lõvi süda; ta on uhke, ei kurda kunagi ja rabab Hamburgi kuulsas ööklubis Ritze kõvasti tööd teha, et oma kaht last üleval pidada.
 Kuid sügaval Ali südames on haav: kui ta Rumeenias vallasemaks sai, ütles ta isa temast lahti, ehkki varem oli Ali Mustlaskuninganna, kõigi romade valitsejanna.
Kui Ali avastab Ritze keldrist poksiringi ja satub poksimatši vaatama, meenuvad talle ammused poksitreeningud isa seltsis. Elus pettunud mustlaskuninganna valab ühel õhtul kogu oma kibestumise poksikoti peale välja. Endine poksija ja Ritze omanik Tanne märkab tüdrukus annet. Nii hakkabki Ali uuesti poksima, lootuses pääseda nii paremale elujärjele.
Alina Serban saab uhkustada äärmiselt füüsilise näitlejadebüüdiga, kuid filmi teiseks peategelaseks võib pidada saksa poksi uhket hälli Hamburgi; filmi võtted toimuvad poksi subkultuuri kõige tuntumates paikades.
Lisaks Serbanile näeme filmis üht Saksa kuulsamat näitlejat Tobias Morettit, kes üllatab eluheitluses räsida saanud Tannena ning tõuseb tuhast, et Alit toetada. Režissöör Hüseyin Tabak („Su ilu pole midagi väärt“) naaseb kinolinale võimsa draamaga, mis jagab emotsioone kõrvuti valusate poksilöökidega.
Christoph Gröner

Režissöör

Hüseyin Tabak (snd 1981) õppis filmirežiid ja stsenaristikat Viini filmiakadeemias. Tema debüütlühifilm „Cheese“ osales enam kui 70 festivalil üle kogu maailma ja võitis 16 auhinda. Nii tema esimene täispikk film „A Horse on the Balcony” (2012) kui ka teine film „Su ilu pole midagi väärt “ (2012) olid mõlemad edukad rahvusvahelisel festivaliareenil. Neist viimane pälvis Austria Filmiakadeemialt neli preemiat. Tema dokumentaalfilm „The Legend of the Ugly King“ kurdi-türgi filmirežissöörist Yilmaz Güney’st osutus samuti filmifestivalidel suureks hitiks. „Mustlaskuninganna“ on Tabaki viies täispikk film.

Filmograafia: 
Kick Off (doc, 2010),Deine Schönheit ist nichts wert(Su ilu pole midagi väärt ... PÖFF 2012),Das Pferd auf dem Balkon(2012),Die Legende vom hässlichen König (doc, The Legend of the Ugly Kin, 2017), Gipsy Queen (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival