fbpx

Külalised: Vjosa Berisha, Producer; Fatos Berisha, Director; Shpetim Selmani, Actor; Afrim Mucaj, Actor; Armend Smajli, Actor; Tristan Halilaj, Actor; Leke Berisha, Production Assistant; Vedat Bajrami, Actor; Shkumbin Istrefi, Actor

MAAILMA ESILINASTUS

Lendav Tsirkus

The Flying Circus
Cirku Fluturues

Põhivõistlusprogramm
Kosovo, Albaania, Põhja-Makedoonia
2019, 115 min
Rež: Fatos Berisha
Prod: Vjosa Berisha
Sts: Fatos Berisha
Op: Almir Djikoli
Mont: Faris Dobraca
Os: Armend Smajli, Tristan Halilaj, Afrim Muçaj, Shpetim Selmani,Velibor Topic
Tootja: B2 agency
Keel: albaania

Sünopsis

Kosovo sõja alguses sulgevad Serbia võimud teatri, kus mängiti Monty Pythonist inspireeritud „Lendavat tsirkust“, kuid naaberriigis Albaanias toimuva teatrifestivali korraldajad kutsuvad näitetrupi sinna esinema. Nii ohtlikul ajal on piiri ületada ohtlik, ent kuuldes, et festivali külastab Michael Palin, üks Monty Pythoni tegelastest, otsustavad neli näitlejat siiski õnne proovida. Et jõuda festivalile ja kohtuda oma iidoliga, asuvad nad kaelamurdvale missioonile, ületades ebaseaduslikult Balkani riikide piire ja teele jäävaid takistusi.
2019. aastal tähistatakse Monty Pythoni „Lendava tsirkuse“ 50. aastapäeva ning selle filmiga teeb stsenarist ja režissöör Fatos Berisha kummarduse sellele 1970ndate komöödiasarjale. Kergelt sürreaalne road movie põhineb režissööri enda kogemustel, Berishal õnnestub köita publikut nii põnevuse, hirmu kui ka huumoriga. Elame kangelastele kaasa nende pürgimisel unistuse täitumise poole, sest teha seda, mis sulle üle kõige meeldib, ongi ju ülim vabadus?
Claudia Landsberger

Režissöör

Fatos Berisha on filmi-, televisiooni- ja teatrilavastaja, kes on lõpetanud Prishtina ülikooli. Ta on töötanud aastaid eri projektides ja kuulsaks saanud ennekõike Kosovo televisiooni ühe edukaima telesarja "Familija Moderne" lavastajana aastatel 2002-2009. On teatritrupi "Urban Theatre of Prishtina" kaasasutaja. Aastast 2011 on Euroopa Filmiakadeemia liige. "Lendav Tsirkus" on tema teine täispikk film.

Filmograafia: Tensioni i larte (2007, TV drama), Circu Fluturues (The Flying Circus, 2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival