fbpx

Külalised: Evgeny Ruman, director; Chilik Michaeli, Producer; Eitan Evan, Producer; Vladimir Friedman, Main Actor; Maria Belkin, Main Actress; Ziv Berkovich, Co-writer & dop

RAHVUSVAHELINE ESILINASTUS

Kuldsed hääled

Golden Voices

Põhivõistlusprogramm

Iisrael
2019, 88 min
Rež: Evgeny Ruman
Prod: Avraham Pirchi, Chilik Michaeli, Tami Leon, Eitan Evan, Moshe Edery, Leon Edery
Sts: Evgeny Ruman, Ziv Berkovich
Op: Ziv Berkovich
Muusika: Asher Goldschmidt
Mont: Evgeny Ruman
Os: Vladimir Fridman, Maria Belkin, Evelin Hagoel, Uri Klauzner, Alexander Senderovich
Tootja: United Channels Movies, Evanstone Films
Maailma müük: Intramovies
Keel: vene, heebrea / Russian, Hebrew

Sünopsis

Peaaegu kõiki ebaseaduslikult Nõukogude Liitu imporditud lääne filme dubleerisid vene keelde ühed ja samad amatöörnäitlejad. Keegi ei näinud neid, kuid nende hääled sööbisid kõigile meelde. Nad said legendiks filmisõprade seas, kes VHS-kassette kas üürisid või ostsid. Hiljutine Rumeenia dokumentaalfilm „Chuck Norris kommunismi vastu“ kajastas sama teemat ehk filmidubleerimise kurioosumeid Ida-Euroopas.
Kogenud operaator Z. Berkovich tegi ettepaneku režissöörist sõbrale E. Rumanile, et kirjutada kahasse esimene ühistöö, stsenaarium, mis põhineb nende mõlema mälestustel ja lapsepõlvekogemustel. Mõlemad kolisid 1990. aastal Iisraeli koos vanematega, kes dubleerisid enne emigreerumist hiilgavalt ja edukalt välismaa filme. Kodumaal ülistati neid taevani, uuel kodumaal ei tundnud neid aga keegi; Iisraelis ei ole kombeks filmidele peale lugeda ja vaid üksikud inimesed mäletasid veel neid sageli kuuldud hääli.
Elu on karm ja varasemad kangelased peavad leidma uue viisi, kuidas oma endiselt võluvaid hääli ära kasutada. Häbeliku loomuga Raya võtab vastu ainsa talle tehtud pakkumise, kuid ta ei julge Victorile sellest ebameeldivast tööst rääkida.
Vaimukas, aus ja sentimentaalne, sooja südamega feel-good draama (võitis Best International Work-In-Progress Projecti auhinna Industry@Tallinn platvormil 2018) annab edasi humanismi, siirast huumorit ja vastamata jäänud romantikat. On rõõm jälgida karismaatiliste näitlejate M. Belkini ja V. Friedmani köitvalt melanhoolseid rollitäitmisi realistlike, provokatiivsete ja vahel ka julmade väljakutsete absurdsetes olukordades.
Edvinas Pukšta

Režissöör

Evgeny Ruman (snd 1979) on sündinud Minskis ja emigreerus 1990. a koos perekonnaga Iisraeli. Ta on lõpetanud Tel Avivi ülikooli filmi- ja televisiooni eriala. 2013 pälvis ta Iisraeli kultuuriministeeriumi autasu Iisraeli filmi edendamise eest. Tema esimesed filmid "The Man in the Wall" ja "Igor & Cranes' Journey" linastusid filmifestivalidel kõikjal maailmas, sh Torontos, Minskis, Haifas ja Minskis.

Filmograafia: Lenin in October (2010, TV-movie),Igor & the Cranes Journey (2012),The Man in the Wall (2015),Ruby Strangelove Young Witch (2015),Mekulalim (The Damned, 2018), Golden Voices (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival