fbpx

Külalised: Izabela Kizka producer; Łukasz Kośmicki, director; Robert Więckiewicz, actor; Lotte Verbeek, actress; Krzysztof Terej; Justyna Pawlak

RAHVUSVAHELINE ESILINASTUS

Kõige külmem mäng

The Coldest Game

Põhivõistlusprogramm

Poola
2019, 100 min
Rež: Łukasz Kośmicki
Prod: Daniel Baur,Krzysztof Terej,Piotr Wozniak-Starak
Sts: Lukasz Kosmicki,Marcel Sawicki
Op: Pawel Edelman
Muusika: Lukasz Targosz
Mont: Krzysztof Arszennik, Robert Gryka, Wolfgang Weigl
Os: Bill Pullman, Robert Więckiewicz,Lotte Verbeek,Aleksey Serebryakov
Tootja: Watchout Studio
Keel: inglise

Sünopsis

Stsenarist ja režissöör Lukasz Kosmicki on loonud põneva ja kaasahaaravathriller’i külmast sõjast. Filmi tegevus toimub oktoobris 1962, Kuuba kriisi kõrgajal. Bill Pullmani kehastatud Joshua Mansky on alkohoolik, endine USA malesuurmeister ja Princetoni ülikooli professor, kelle võrgutav CIA agent (Lotte Verbeek) on meelitanud spionaaži maailma. Ootamatult maailma superjõudude konflikti keskmesse paisatud Mansky peab pidama malematši Nõukogude Liidu suurmeistri Gavriloviga (Jevgeni Sidihhin) Varssavi ajaloolises Kultuuri- ja Teaduspalees. Mängu taustaks on geopoliitilised kõrgpinged, samal ajal on käimas ka salamissioon, et koguda luureandmeid informaatorilt, Nõukogude ohvitserilt koodnimega Kingitus.
Sõjalise kriisi eskaleerudes omandab mäng sümboolse tähenduse: kuna ameeriklased on kaotamas nii malematši kui ka võitlust maailma valitsemise nimel, peavad nemadki hakkama alatuid võtteid kasutama.
Dorota Leth

Režissöör

Łukasz Kośmicki (snd 1968) on lõpetanud Lodzi filmikooli. Ta on tunnustatud stsenarist, kes võitis filmiga "The Dark House" parima stsenaariumi auhinna Gdynia filmifestivalil. Lisaks filmide lavastamisele on ta ka tuntud operaator, tema kaameratööd filmides ""Poznan '56" ja "Street Games" on hinnatud mitmetel filmifestivalidel.

Filmograafia: Ukryta gra (The Coldest Game, 2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival