fbpx

Külalised: Percival Intalan, producer; Rodolfo Robles Lana Jr, director; Elijah Canlas, actor; Carlo Mendoza, cinematographer; Ferdinand Lapuz, producer

MAAILMA ESILINASTUS

Kalel (15)

Kalel, 15

Põhivõistlusprogramm

Filipiinid
2019, 105 Min
Rež: Jun Robles Jana
Prod: Guido R. Zaballero, Sienna G. Olaso, Vitto P. Lazatin, Jun Robles Lana, Ferdinand Lapuz
Sts: Jun Robles Lana
Op: Carlo Canlas Mendoza
Muusika: Teresa Barrozo
Mont: Benjamin Tolentino
Os: Eddie Garcia,jaclyn Jose,elijah Canlas,elora Espano,gabby Padilla
Tootja: Cignal Entertainemeng, The Ideafirst Company
Maailma Müük: Ferdinand Lapuz
Keel: Filipiini

Sünopsis

Kalel on katoliiklane. Peale tema ema ja õe ei tea keegi, et poisi isa on preester. Kalel otsib väsimatult tunnustust ja armastust võõrastelt, keda ta internetis kohtab. Ühel päeval diagnoositakse tal aga HIV. Tema ema laseb oma salaarmukese seltsis jalga ning poiss jääb omapäi koos õe ja tolle narkomaanist kallimaga. Kui kogu kamp kodust välja tõstetakse, on Kalel sunnitud minema isa juurde, kes annab talle raha korteri üürimiseks. Kuid 15-aastane Kalel kavatseb kulutada raha hoopis muuks…
Viljakas filmitegija Jun Robles Lana ei karda käsitleda tundlikke teemasid Filipiinide ühiskonnas, kus kõige suurem võim on endiselt katoliku kiriku käes. Oma varasemates filmides on Lana keskendunud geide ja transsooliste elu raskustele ja rõõmudele.
Mustvalge pildikeelega filmis „Kalel (15)“ võtab ta luubi alla vaese perekonna, ema ja tema kahe teismelise lapse saladusterohke elu ühiskonnas, mis ei hooli neist põrmugi ning on täis silmakirjalikkust, ebaausust ja petmist. Filipiinid on riik, kus levib AIDS teismeliste hulgas kõige kiiremini.
Claudia Landsberger

Režissöör

Jun Robles Jana (snd 1972) on lõpetanud Santo Tomase ülikooli kommunikatsiooniteaduste eriala. Ta on noorim filipiino, kes on esitatud Palanca Kirjanduse Auhinna (Filipiinide vaste Pulitzeri auhinnale) Kuulsuste Halli. Tema esimene sõltumatu film "Bwakaw" pälvis suurt tunnustust nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel areenil, linastudes kümnetel filmifestivalidel üle kogu maailma sh Torontos, New Yorgis, Tokyos jne. Film esitati Filipiinide poolt ka parima võõrkeelse filmi Oscarile 2012. a. "Kalel (15)" on režissööri 18. täispikk mängufilm.

Filmograafia: Valik/Selected: Gigil (2006), My Neighbor's Wife (2011), Bwakaw (2012),Mga kuwentong barbero (Barber's Tales, 2013), Haunted Mansion (2015), Die Beautiful (2016),Ang dalawang Mrs. Reyes (2018),Ang babaeng allergic sa wifi (The Girl Allergic to WiFi, 2018), The Panti Sisters (2019), Unforgettable (2019), Kalel, 15 (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival